Skladací iPhone už čoskoro?

ZDROJ | MacRumors

Taiwanský portál Economic Daily News priniesol informáciu, že Apple skúša až dva prototypy skladacích iPhonov. Vraj už majú za sebou prvé testy odolnosti.

Skúšky, ktoré nedávno prebehli vo fabrike Foxconn v čínskom Shenzhene, sa zameriavali na odolnosť systémov skladacích pántov.

Prvý model má dva zobrazovacie panely, ktoré spája pánt. O tomto modeli, konštrukčne podobnom Samsungu Galaxy Fold, informoval minulý rok leaker Jon Prosser. Mal mať zaoblené hrany z nehrdzavejúcej ocele ako iPhone 11. Namiesto výrezu v displeji pre Face ID návrhari zvolili rozumnejšie riešenie v podobe hrubšieho horného rámika.

Displeje na prototype podľa Prossera vyzerali „pomerne súvisle a plynulo“. Pripomíname, že Apple si už na jar 2020 patentoval zariadenie s dvoma samostatnými displejmi, ktoré je možné spojiť a vytvoriť tak jeden veľký displej.

ZDROJ | Apple

Druhý otestovaný prototyp má tvar véčka, túto konštrukciu poznáme z komerčne dostupných skladačiek Motorola razr alebo Samsung Galaxy Z Fold. Lekaer Ice Universe už v septembri prišiel s informáciou o tom, že Samsung poskytol Apple vzorky skladacích displejov.

Zatiaľ nie je jasné, či majú prototypy rovnaké, alebo odlišné pánty. S určitosťou sú modely vybavené len skromnými „vnútornosťami“, nejde teda o plne funkčné zariadenia. Hlavným cieľom testovania bolo posúdiť životnosť pántov.

Všeobecne sa predpokladá, že Apple vyberie životaschopnejší model a bude sa ďalej venovať len jemu. Je jasné, že skladacie iPhony sa do komerčného predaja tak skoro nedostanú. Odhaduje sa, že na trh by mohli prísť najskôr koncom roku 2022, alebo až v roku 2023.

Pomalé zavádzanie technologických noviniek nie je pri Apple nič nezvyčajné. Spoločnosť málokedy prichádza ako prvá, pretože sa snaží, aby dodala naozaj funkčné riešenie s najlepším výkonom a spoľahlivosťou. Preto je celkom možné, že fold riešenie od Apple nikdy neuzrie svetlo sveta.

Zatiaľ na trhu dominuje Samsung. Podľa spoločnosti Display Supply Chain Consultants (DSCC) získa Samsung tento rok na globálnom trhu so skladacími smartfónmi 88 % podiel.

Čo myslíte, bude Apple niekedy predávať skladacie iPhony?

ZdrojEconomic Daily News

Komentáre k článku