SketchBook for Tablet: poloprofesionálne kreslenie a čarbanie vo voľnom čase

Aplikácií pre kreslenie, zvlášť na dotykovej obrazovke, je nespočet. Vyskúšali sme ďalšiu, tentokrát od firmy Autodesk. Zaujala nás totiž nadštandardnými kresliacimi nástrojmi.

Autodesk SketchBook for Windows Tablet

STIAHNITE SI aplikáciu Autodesk SketchBook for Windows Tablet z Windows Store

Po spustení na vás vyskočia tri možnosti, ktoré zastupujú formy používania aplikácie. Prvá je úplne voľná a bezplatná, druhá pridáva niekoľko možností výmenou za registráciu a tretia ešte viac, ale až po zaplatení. Na vyskúšanie bohato stačí prvá možnosť.

Možnosti kreslenia sú pomerne bohaté. V ľavom paneli máte k dispozícii najskôr voľbu farbieb – 30 najčastejších predvolieb, kruhový volič pre presný výber odtieňa či miešanie pomocou trojice posuvníkov HSB alebo RGB. V tomto prípade vidíte aj číselný údaj.

Ďalej sa v ľavom paneli nachádza 8 farbiacich nástrojov a dva gumovacie. Môžete si vybrať ceruzku, pero, štetec… a tak ovplyvniť silu nanášania farby (od presnej až po jemné „zahmlievanie“ odtieňom) i veľkosť nástroja. S týmito nástrojmi dokážu nadaní jedinci veľa, ale aj grafickí antitalenti podobní autorovi tohto článku dokážu viac ako v iných aplikáciách.

Horný panel obsahuje tlačidlo možností. Pod ním sa skrýva najmä uloženie obrázku, ale aj otvorenie existujúceho – môžete teda kresliť do akéhokoľvek obrázku či fotografie. Tlačidlá kroku späť a dopredu majú pamäť minimálne na niekoľko desiatok úprav. Posledné tlačidlo v hornom paneli skrýva všetky ostatné tlačidlá a maximalizuje tak zobrazenie nákresu.

SketchBook for Tablets je výborný program pre oddychové kreslenie a bez problémov sa dá ovládať aj myšou.

Autodesk SketchBook for Windows Tablet

Autodesk SketchBook for Windows Tablet

Hodnotenie: 9/10

Veľkosť: 44 MB

Cena: 0,00 €

Aplikácia bola otestovaná na HP Pavilion x360 s procesorom Intel Pentium N3520.

Foto: TECHBOX

Komentáre k článku