Skarp Razor – holenie pomocou lasera

Skarp Technologies prináša revolúciu v holení – koncept holiaceho strojčeka Skarp Razor. Na prvý pohľad vyzerá Skarp Razor podobne ako iné manuálne holiace strojčeky. Skarp Razor však nie je založený na tradičnom princípe, ale na laserovom.

skarp_razor_02
ZDROJ | Skarp Technologies

Vo vnútri holiaceho strojčeka sa totiž nachádza malý zdroj laserového žiarenia. Skarp Razor sľubuje, že okrem hladkého oholenia nebudete pri holení poznať škrabance, pálenie, svrbenie ani žiadne iné podráždenie. K holeniu taktiež nepotrebujete žiadne vosky, krémy, peny a dokonca ani vodu. Aj keď vodu nepotrebujete, nemusíte sa báť ju používať aj v sprche, pretože je vodeodolná.

https://www.youtube.com/watch?v=xZk_Nw4M_Vk

Počas niekoľkoročného procesu vývoja produktu bol problém s laserovým holením svetlých chĺpkov. Neskôr objavili vo vlasoch látku – chromofór, ktorá je schopná pohlcovať určité vlnové dĺžky, ktoré produkuje aj laser. Skarp Razor funguje na klasické AAA batérie a môže vydržať až 50 000 hodín.

skarp_razor_01
ZDROJ | Skarp Technologies

Výrobcovia ako výhodu taktiež uvádzajú, že Skarp Razor je šetrný k životnému prostrediu. Skarp Razor je na Kickstarter populárnym produktom. Skarp Razor „Early Bird“ je už vypredaný. Projekt je možné podporiť už len sumou vyššou ako 189 dolárov.

ZdrojKickstarter,Skarp Razor

Komentáre k článku