Siri prichádza do Volkswagenov. Pomôže komunikovať s vozidlami

Koncern Volkswagen včera oznámil, že jeho systém Car-Net dostal novú funkciu pre mobilné zariadenia Apple. Nová funkcia obsahuje dva typy príkazov Siri pre vozidlá vybavené VW Car-Net, ktoré budú pomáhať majiteľom komunikovať s vozidlami.

Majitelia, ktorí majú nainštalovaný nový iOS 12, budú môcť používať systém Siri na ovládanie svojho automobilu. Po prihlásení do Car-Net môžu vďaka Siri zamkýnať a odomkýnať vozidlo, zistiť jeho dojazd, v zime spustiť vyhrievanie, v lete klimatizíciu a podobne. Príkazy sú jednoduché, stačí napríklad povedať: „Hej Siri, zamkni mi auto.“

ZDROJ | Apple

Okrem toho ponúka Volkswagen niekoľko skratiek pre Siri, ktoré si môže používateľ personalizovať. Tak dokáže rýchlo požiadať systém, aby mu ukázal kde je jeho auto, alebo skontroloval či je zamknuté a tak ďalej.

Integrácia so systémom Siri pomáha našim vodičom udržať si oči na ceste a rukách na volante.

Abdallah Shanti, globálny riaditeľ pre informácie

Vďaka integrácii smartfónov s App-Connect je umožnené používateľom spúšťať aplikácie priamo na displeji vozidla prostredníctvom funkcií Apple CarPlay, Android Auto a MirrorLink.

ZDROJ | Volkswagen

Služba Car-Net Security & Service obsahuje aj sadu bezpečnostných prvkov, napríklad automatické oznamovanie havárie, pomoc na ceste alebo pri odcudzení vozidla. Nechýbajú ani správy o zdraví vozidla. Keď príde čas servis automobilu, Car-Net na to upozorní nielen zákazníka ale ponúkne aj jednoduchý spôsob ako naplánovať návštevu servisu.

Pozrite siVolkswagen použije kvantové počítače na optimalizáciu dopravy

„Neustále hľadáme inovatívne spôsoby ako urobiť vozidlo VW s Car-Net pohodlnejším a dôležitejším pre našich zákazníkov. So Skartkami pre Siri je vytváranie hlasových príkazov s využitím našej mobilnej aplikácie skvelou príležitosťou urobiť práve toto!“, hovorí Abdallah Shanti.

VW Car-Net má dostupnú aplikáciu aj pre inteligentné hodinky so systémom Apple Watch a Android Wear. Používateľom umožňuje ovládať množstvo funkcií zabezpečenia vozidla a služieb, ktoré sú k dispozícii prostredníctvom aplikácii pre iOS a Android.

Car-Niet nie je bezplatná služba, Volkswagen si za jej používanie účtuje mesačný poplatok, takže Skratky pre Siri nedostanú používatelia zadarmo. V minulosti už Volkswagen pridal do svojich vozidiel hlasového asistenta Amazon Alexa.

Pre slovenských používateľov však stále platí, že so svojim vozidlom musia rozprávať po anglicky, resp. jazykom, ktorému hlasový asistent rozumie. Pokojne sa tak môže stať, že s autom bude komunikovať namiesto rodiča jeho deťa, ktoré už jazykovú bariéru nemá.

ZdrojVolkswagen Media

Komentáre k článku