Shure predstavili nový rad bezdrôtových slúchadiel, špecifikáciu zatiaľ taja

ZDROJ | Shure

Počas jari 2020 uvedie spoločnosť Shure do predaja nový rad plne bezdrôtových slúchadiel Aonic. Pôjde hneď o dva modely, štuple do uší a náušné s ANC.

Shure je spoločnosť, ktorá je hudobným fajnšmekrom dobre známa. Avizovaný bezdrôtový rad slúchadiel Aonic, teda vyvolal vlnu očakávaní. Model Aonic 215 vychádza zo známych, cenovo dostupných SE215. Nové štuple majú ramienko za ucho, aby lepšie držali. Na jedno nabitie výrobca sľubuje výdrž 8 hodín, puzdro poskytne ďalšie 3 nabitia. Batéria je umiestnená na konci ramienka.

ZDROJ | engadget.com/Aaron Souppouris

Zvukový profil nových Aonic 215 by mal byť totožný so spomínaným modelom SE215, novinka nemá aktívne potlačenie okolitého ruchu, no kus práce má spraviť práve tvar štupľov. Teda pasívne potlačenie okolitého ruchu by malo byť na pomerne vysokej úrovni. Slúchadlá sú vybavené režimom environment mode, ktorý uľahčí komunikáciu s prostredím bez nutnosti štuple vyberať z uší.

Bluetooth novinka je stále zahalená rúškom tajomstva, pretože výrobca plánuje bližšiu špecifikáciu zverejniť až s oficiálnym uvedením na trh. Čo však prezradil je cena. Tá by sa mala pohybovať okolo 279 amerických dolárov, čo už nie je tak príjemné číslo, ako pri spomínaných SE215, ktoré dnes kúpite približne za 100 €.

ZDROJ | engadget.com/Aaron Souppouris

Druhou novinkou sú náušné Shure Aonic 50. Tento model má byť priamym konkurentom Sony WH-1000XM3. Opäť však nebola zverejnená podrobná špecifikácia, ktorá príde spolu s uvedením do predaja. Podľa skúseností zahraničných novinárov z veľtrhu CES 2020, je však ANC na veľmi vysokej úrovni, rovnako ako režim, ktorý umožní komunikáciu s okolitým prostredím bez toho, aby ste museli slúchadlá skladať. Oba sú ovládateľné cez aplikáciu.

Spoločnosť Shure sľubuje výdrž na jedno nabitie okolo 20 hodín. Cenovkou sa Shure Aonic 50 radia skôr do prémiovej kategórie. Dostupné budú za 399 amerických dolárov.

ZdrojShure

Komentáre k článku