Sharp X1 – Android One aj 4-dňová výdrž

ZDROJ | Sharp

Japonská spoločnosť Sharp predstavila nový telefón s názvom Sharp X1. Špecifikáciami veľmi neohúri, no každý z nás by určite vo svojom smartfóne uvítal 4-dňovú výdrž batérie.

https://youtu.be/o5g859asVRE

Android One je program určený predovšetkým na rozvojové trhy, kde si chce Google zabezpečiť silnú pozíciu. Medzi hlavné črty tak patrí nižšia cena, slabšia výbava, no za to vždy najnovší Android, nakoľko tieto zariadenia nepoužívajú žiadne nadstavby.

Na japonskom trhu sme tento operačný systém mohli vidieť presne pred rokom. Dnes sa môžu obyvatelia ázijského štátu tešiť už štvrtému smartfónu. Čo všetko sa v novom Sharp X1 nachádza?

ZDROJ | Sharp

Pri vývoji X1-ky sa dbalo predovšetkým na dlhú výdrž batérie. Displej má 5,3 palca a FullHD rozlíšenie. Ide o IGZO LCD panel, čo by malo znamenať nižšiu spotrebu energie.

Pozrite siGoogle už rozbieha lacné Android One smartfóny pre rozvojový svet

O výkon sa postará procesor nižšej triedy, štvor-jadrový Snapdragon 435. Tomu však budu sekundovať 3 GB pamäte RAM, ktoré by mali bohate postačovať. Vnútorné úložisko má 32 GB, je ale rozšíriteľné až o 256 GB MicroSD kartu.

Sharp X1 prekvapí aj po stránke fotografovania. Zadný snímač má 16,4 Mpx, samozrejme aj s LED bleskom. Predná kamera má 8 Mpx a nechýba podpora širokouhlého záberu.

ZDROJ | Sharp

Z ďalšej výbavy môžeme spomenúť čítačku odtlačkov prstov pod displejom, novší nabíjací konektor USB-C či podpora pre AndroidPay v podobe FeliCa. Pochvalu si výrobca zaslúži aj za odolnosť voči vode a prachu v podobe certifikácie IP68.

Výdrž batérie je kapitola sama o sebe. Kapacita 3 900 mAh je sama o sebe nadštandardná, v kombinácii s energeticky úspornými komponentmi ale výrobca proklamuje výdrž až štvordňovú výdrž.

ZDROJ | Google

Novinka sa bude predávať na japonskom trhu cez operátora Y!. Sharp X1 v sebe bude mať už najnovší Androidom 7.1., dostupnosť a cena je ale otázna. Na Slovensku by si však podobný smartfón určite našiel svoje miesto.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku