Sharp ukázal skladací smartfón. Bude sa predávať aj na Slovensku?

ZDROJ | Sharp

Vo februári Samsung predstavil Galaxy Fold – skladací smartfón, ktorý má zmeniť spôsob využívania týchto zariadení. Po ňom nám ukázali konštrukčné riešenia ďalší výrobcovia. Zvyčajne však išlo o prototypy, korých jedinou úlohou bolo dať svetu vedieť, že Už aj my už máme skladačku!

Pozrite siRoyole FlexPai – prvý ohybný smartfón, ktorý si môžete kúpiť

Podobnú politiku zrejme razí aj japonský Sharp. Tento týždeň na výstave pre mediálne spoločnosti ukázal maketu skladacieho smartfónu. Zariadenie má organický displej s ohýbajúcimi sa dielmi ako kedysi obľúbené tzv. véčka.

Smartfón má 6,18-palcovú obrazovku s WQHD rozlíšením (1440 x 3040 pixelov). Výsledky testovania ukazujú, že displej zvládne 300-tisíc ohnutí. Podľa informácií výrobcu ide len o prototyp a jeho komerčná distribúcia sa neplánuje. Použitý zobrazovací panel AQUOS sa však objaví v nových telefónoch.

https://youtu.be/xFQ76RQCsy0

Samsung Galaxy Fold tak stále ostáva prvým telefónom (okrem Royole FlexPai dostupného len na čínskom trhu), ktorý si môžu používatelia kúpiť. V týchto dňoch naň štartujú v USA predobjednávky, kúpiť sa bude dať od 26. apríla za 1980 dolárov.

ZdrojEngadget

Komentáre k článku