Sharp predstavil Ultra HD displej pre smartfóny s 806 PPI!

Trendov v oblasti mobilných telefónov je neúrekom. Neustále sa zväčšuje počet megapixelov vo fotoaparátoch, či veľkosť operačnej pamäte a podobne. Rozmery telefónov sú samostatná kapitola. Kým pred niekoľkými rokmi sme tu mali trend, kedy mobily boli stále menšie a menšie, momentálne je trend opačný a mobily naberajú opäť naberajú na rozmeroch.

S tým je spojená aj evolúcia v oblasti rozlíšenia displejov. A práve tu nastavila novú latku spoločnosť Sharp, ktorá predstavila koncept prvého 4K displeja pre mobilné telefóny.

Sharp 4K displej

5,5″ displej bude mať ohromné rozlíšenie 3 840 x 2 160 pixelov a možno teda bude najjemnejším displejom v mobiloch s hustotou 806 PPI. A prečo iba možno? Sharp totiž uviedol, že masovej produkcie tohto displeja sa nedočkáme skôr ako niekedy v roku 2016 (presnejšie obdobie nie je známe) a tak môžeme očakávať, že konkurencia dovtedy príde s displejom s minimálne tak ohromujúcim rozlíšením.

Sharp 4K displej

Aj keď ide o pokorenie dalšieho miľníka, je otázne, či je takéto rozlíšenie na tak malej ploche vôbec potrebné a rozoznateľné ľudským okom a nejde len o marketingový ťah pre zviditeľnenie sa. Ďalším problémom môže byť obrovská spotreba batérie, keďže už teraz zariadenia s veľkýim displejmi a najlepšími rozlíšeniami majú problém vydržať na jedno nabitie aspoň jeden deň. Možno aj tu platí staré známe, že menej je niekedy viac.

Zdroj a foto: GSMarena.com

Komentáre k článku