Sharp má už okrem 8K telky aj satelitný 8K receiver

ZDROJ | Reuters

Počas výstavy IFA 2018 v Berlíne sme si mohli overiť fakt, že štandard 8K sa ku nám blíži, či sa nám to páči, alebo nie. Japonci majú o jeden dobrý dôvod naviac – letné olympijské hry v Tokiu budú v roku 2020 a vtedy už chcú mať fungujúcu sústavu 8K. Lebo, načo sú nám 8K televízory, keď nemáme žiaden relevantný obsah v takom rozlíšení? Lenže aj ten obsah treba nejakým spôsobom odovzdať do televízora.

Japonská stanica NHK spustí hybridné vysielanie Super Hi-Vision 4K/8K od 1. decembra 2018. Kto má 8K televízor, či projektor, bude potrebovať zariadenie, ktoré mu dodá obsah a dokáže ho spracovať v požadovanej kvalite.

ZDROJ | Sharp

Sharp už takéto zariadenie má. Ide o satelitný prijímač, ktorý si poradí nielen so 4K, ale aj 8K obrazom. Informácie o satelitnom tuneri sú zatiaľ veľmi strohé aj na samotnej webovej stránke výrobcu, musíme si na ne teda chvíľu počkať.

https://youtu.be/TCTWUn4UVeE

Stanica NHK už absolvovala niekoľko skúšok s prenosom 8K videa počas olympijských hier v Ríme v roku 2016, ale až v decembri sa ukáže, ako je na to pripravená.

Pozrite siSharp má už druhú generáciu 8K Ultra HD televízora pre spotrebiteľov

Vzhľadom k tomu, že televízory podporujúce najnovšie štandardy, ako napríklad HDMI 2.1, sa ešte nepredávajú, pripojenie zariadenia na prezeranie v 8K rozlíšení bude vyžadovať až štyri (!) HDMI káble a aktualizáciu softvéru LC-70X500 Aquos 8K TV.

Satelitný tuner od Sharpu sa má začať predávať koncom novembra. Viac momentálne nevieme.

ZdrojEngadget

Komentáre k článku