Sharp má už druhú generáciu 8K Ultra HD televízora pre spotrebiteľov

Sharp na výstave IFA 2018 neukázal svetu prvú komerčne dostupnú 8K UHD telku. Tú sme mohli vidieť už pred dvomi rokmi. Namiesto toho ukázal už druhú generáciu svojej 8K Ultra HD telky.

Pozrite siSharp LV-85001 je prvý komerčný 8K televízor na svete

https://www.youtube.com/watch?v=Fn7PcjHPq4o

Kým Samsung, LG či Toshiba ukazovali svoje prvé komerčné televízory s rozlíšením 7 680 x 4 320 px, japonský Sharp predstavil už druhú generáciu 8K UHD TV pre koncových spotrebiteľov.

Pozrite siČo je to 8K a kedy sa udomácni v našich obývačkách?

Sharp Aquos 8K TV bude dostupná s uhlopriečkami 60, 70 a 80 palcov. Na domácom trhu sa objaví ešte tento rok, do sveta to má namierené počas budúceho roka. Dôvodom je fakt, že v Japonsku sa chystá spustenie vysielania v 8K ešte tento rok, presnjšie 1. decembra.

Nový model má mať nový UVA II panel s vyšším jasom, úplne nový obrazový procesor a full LED podsvietenie s viaczónovým lokálnym stmievaním.

Pozrite siSharp začne predávať 8K televízor, má 16x vyššie rozlíšenie ako Full HD

Okrem novej telky ale Sharp ukázal aj nový soundbar s podporou Dolby Atmos zvuku s až 22.2 kanálmi! Domáca TV stanica NHK totiž chystá vysielanie v 8K s 22.2ch zvukom.

Sharp che zároveň spájať domácnosti do jedného smart celku. Internet vecí (IoT) chce logicky spojiť s umelou inteligenciou, čím vznikne AIoT, no zároveň sa k nim pridá aj 8K obraz. Tým podľa Sharpu vznikne domácnosť budúcnosti. V Japonsku niečo také vie vzniknúť už dnes.

https://www.youtube.com/watch?v=TCTWUn4UVeE

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2018 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

ZdrojSharp

Komentáre k článku