Sharp AQUOS V – nadupaná stredná trieda?

ZDROJ | Sharp

Sharp včera prekvapivo predstavil nový smartfón AQUOS V. Aj keď patrí medzi strednú triedu, spoločnosť ho vybavila stále výkonným čipsetom, ktorý sa pred dvoma rokmi objavil vo vlajkových lodiach popredných výrobcov.

Sharp vybavil novinku procesorom Qualcomm Snapdragon 835, ktorý sme v roku 2017 mohli obdivovať napríklad v modelovej sérii Samsung Galaxy S8. Je spárovaný so 4 GB RAM a 64 GB vnútornou pamäťou, ktorá sa dá ďalej rozšíriť pomocou microSD karty až do 256 GB.

Pozrite siSharp Aquos R3 má dva výrezy, úžasný displej a výkon

Telefón má 5,95-palcový IPS displej s FHD+ rozlíšením (2 160 x 1 080 pixlov) a 8 Mpx selfie kameru. Vzadu sa nachádza duálny fotoaparát s 13 Mpx rozlíšením, clonou f/2,0 s OIS a ďalším, 13 Mpx, objektívom. Fotoaparát v AQUOS V je vybavený systémom automatického zaostrovania s fázovým senzorom (PDAF).

Pod fotoaparátom nájdeme (vraj) kvalitný snímač odtlačkov prstov. Okolo displeja sú pomerne hrubé rámy v hornej a dolnej časti – to sa však v danej triede a cene dá prepáčiť.

AQUOS V má 3 090 mAh batériu, USB-C, 3,5 mm audio konektor a Bluetooth vo verzii 5.0. Beží na ňom Android 9 Pie. Rozmery smartfónu sú 157 x 76 x 9 mm, hmotnosť je znesiteľných 173 gramov.

ZDROJ | Sharp

Zariadenie sa začalo predávať včera. Na Taiwane stojí 6 990 TWD (zhruba 230 dolárov), o medzinárodnej distribúcii a cenách zatiaľ nemáme informácie.

ZdrojSharp

Komentáre k článku