Sharp Aquos SH-12C: Japonsko vracia úder

Hoci prvé komerčne dostupné 3D smartfóny vyrobil japonský Sharp (Sharp Galapagos 003SH a 005SH: 3D displej je už aj v mobiloch!), v konkurencii HTC EVO 3D a LG Optimus 3D sa rýchlo stratili, čomu napomohla aj dostupnosť len v krajine vychádzajúceho slnka. Napravil chyby výrobca novým modelom?

Sharp Aquos Phone SH-12C

Novinka svojím dizajnom jasne vyčnieva z davu, čo je veľmi dobre. Keďže sa radí medzi high-endy, zodpovedá tomu aj veľkosť displeja. Ten na 4,2“ uhlopriečke zobrazuje QHD rozlíšenie (960 x 540 b.). Displej je samozrejme 3D autostereoskopický, nevyžaduje žiadne okuliare. O stále chýbajúci 3D obsah sa postará aj dvojica 8 Mpx fotoaparátov, ktoré sú schopné zaznamenávať 720p priestorové video.

Sharp Aquos Phone SH-12C

Sharp je pomerne dobre vybavený aj v ostatných oblastiach. Predinštalovaný je na ňom operačný systém Android 2.3 (Gingerbread). O jeho chod sa stará procesor Qualcomm MSM8255 spolu s grafikou Adreno 205. Je síce taktovaný až na 1,4 GHz, avšak disponuje iba jedným jadrom, čím na konkurenciu stráca. Navyše vysoká frekvencia skráti výdrž batérie. Nechýba dostatok operačnej pamäte, v tejto triede štandardných 512 MB. Takisto sa budúci majitelia môžu spoľahnúť na Wi-Fi, GPS a 14,4 Mbps HSDPA konektivitu. Na záver zlá správa – novinka bude podľa všetkého dostupná opäť len v Japonsku.

Zdroj fotografií: en.akihabaranews.com, geekygadgets.com

Sharp Aquos Phone SH-12C

Komentáre k článku