Sharp Aquos S3 – najkompaktnejší 6″ smartfón

ZDROJ | Sharp

Sharp mal na trhu smartfón s výrezom medzi prvými, no konkurencia ho rýchlo dobehla a dizajn série Aquos zovšednel. Teraz však Sharp ponúka opäť niečo unikátne a to nový Aquos S3, ktorý ponúka 6″ obrazovku v kompaktnom tele.

https://youtu.be/vEFHKM39yes

Sharp Aquos S3 je 6-palcový smartfón, ktorý má vo svojej obrazovke už toľko omieľaný výrez. V tomto prípade jeho zaujímavosťou ale nie je samotný displej, ale skôr telo, v ktorom je displej osadený. Aquos S3 má rozmery 148,2 x 74,2 mm, čo je zatiaľ najmenší smartfón s 6-palcovou obrazovkou. Pre porovnanie, LG V30 s rovnako veľkou obrazovkou má rozmery 151,7 x 75,4 mm.

ZDROJ | Sharp

O zobrazovanie sa stará IPS LCD displej s pomerom strán 18:9 a Full HD rozlíšením, ktorý ponúka kontrastný pomer 1 500:1 a jas 550 nitov. Vo výreze je umiestnený fotoaparát s rozlíšením 16 Mpx, no zaujímavejšiu výbavu nájdeme na opačnej strane smartfónu.

Pozrite siOppo F7 – určený pre milovníkov selfie

Zadný fotoaparát je v duálnej zostave s 12 Mpx a 13 Mpx snímačom, pričom ide o širokouhlý objektív (1,4um, f/1,75) a teleobjektív s podporou 2-násobného priblíženia. Takýto hardvér v spojení s „umelou inteligenciou“ dokáže produkovať portrétové fotografie, respektíve fotografie s rozostreným pozadím.

ZDROJ | Sharp

Aquos S3 poháňa čipset Snapdragon 630 s 4 GB RAM a 64 GB internou pamäťou. Nejde o najvýkonnejší hardvér, no operačnému systému Android 8.0 s nadstavbou Sharp Smile UX by to to malo bohato stačiť. Batéria s kapacitou 3 200 mAh podporuje rýchle nabíjanie Quick Charge 3.0 cez USB-C port.

ZDROJ | Sharp

Sharp Aquos S3 bude v predaji od 1. apríla, no zatiaľ len na ázijských trhoch, kde by po prepočte na eurá mal stáť zhruba 330 €. Dostupnosť na ďalších trhoch zatiaľ nebola oznámená. Sharp totiž telefón predstavil o dva dni skôr, ako sa plánovalo a tak je ešte možné, že sa v pôvodnom termíne dozvieme ďalšie informácie o prípadnej distribúcii na ďalšie trhy. Slovensko ale medzi ne patriť s najväčšou pravdepodobnosťou nebude.

ZdrojGizmochina

Komentáre k článku