Sharp Aquos R5G zaujme možnosťou točiť široké 8K video alebo 120 Hz displejom

ZDROJ | Sharp

Japonská spoločnosť novou vlajkovou loďou smartfónového portfólia mieri na hráčov, no chladných nenechá ani tvorcov videa. Široké zábery v 8K kvalite rozhodne potešia.

Počas jari 2020 príde na japonský trh nová vlajková loď z dielne spoločnosti Sharp, model Aquos R5G. Ide o prvý smartfón výrobcu, ktorý ponúkne 5G. Špecifikácie sú známe, a sú zaujímavé, no výrobca stále neprezradil cenu a či bude Aquos R5G distribuovaný aj medzinárodne.

Novinka ponúkne 6,5-palcový IPS displej s kvalitou zobrazovania QHD+ s 3 160 x 1 440 pixlami a kvapôčkovým výrezom pre 16 Mpx selfie kameru. Sharp sa trendu displeju na celú plochu smartfónu zatiaľ vyhýba, nakoľko aj modul na čítanie odtlačkov prstov je do istej miery vytvára výrez do displeja. Tentokrát však na spodnej strane. Displej má obnovovaciu frekvenciu 120 Hz a po stranách ho lemujú streoreproduktory. Táto kombinácia poteší hráčov.

ZDROJ | Sharp

Trend, ktorému sa Sharp nevyhýbajú, je zapracovanie celej sústavy fotoaparátov. Širokouhlá šošovka má 48 Mpx, hlavný fotoaparát si vyslúžil 12 Mpx, rovnako ako teleobjektív. Výpočet foto výbavy uzatvára ToF senzor. Zaujímavo znie možnosť točiť video v 8K kvalite aj so širokouhlou šošovkou.

ZDROJ | Sharp

O výkon sa má postarať Snapdragon 865 s podporou 12 GB LPDDR5 pamäte RAM a úložným priestorom 256 GB UFS 3.0, ktorý sa dá rozšíriť pomocou microSD karty. Grafiku má na starosti Adreno 650. Batéria má kapacitu 3 730 mAh, ktorú nabijete pomocou USB-C. Sharp Aquos R5G má rozmery 75 x 162 x 8,9 milimetrov, váha sa zastavila na 189 gramoch. Operačný systém je Android 10.

 

ZdrojSharp,,gsmarena.com

Komentáre k článku