Sharp Aquos R3 má dva výrezy, úžasný displej a výkon

ZDROJ | Sharp

Smartfón japonského výrobcu si s trendom displeja na celú prednú plochu zariadenia ťažkú hlavu nerobí. Radšej vsadil na obnovovaciu frekvenciu a poriadne rozlíšenie.

Japonský Sharp ide proti prúdu. Zatiaľ čo všetci hráči na poli inteligentných telefónov hľadajú spôsob, ako sa zbaviť výrezu v displeji, Sharp Aquos R3 má hneď dva. Nie je to však prekvapením, už predchádzajúca generácia bola takto konštruovaná.

ZDROJ | sharp

 

Aquos R3 má však iné eso v rukáve, ktorým chce toto netrendové konštrukčné riešenie prekryť. 6,2-palcový Pro IGZO displej s rozlíšením 3 120 x 1 440 pixlov má obnovovaciu frekvenciu 120 Hz. Certifikácia HDR10 je už len čerešničkou na torte.

https://www.youtube.com/watch?v=cpJFJ7_6h_E

Vskutku, ak by sme tu nemali silný bezvýrezový trend, Aquos R3 by s takýmto displejom poriadne namútil vodu. Mimochodom v hornom výreze je 16,3-pixelvá selfiekamera, v dolnom snímač odtlačku prstu zapracovaný do domovského tlačidla.

Pozrite siSharp Aquos R2 compact – prvý smartfón s dvoma výrezmi v displeji

Na zadnej strane Sharp Aquos R3 má dvojicu fotoaparátov umiestnenú vertikálne v hornom ľavom rohu. 12,2-megapixlov s clonou f/1,7 a šírkou záberu 78 stupňov má šošovka určená na fotografovanie. Tá s 20-megapixelmi, clonou f/2,4 a šírkou záberu 125 stupňov, je výhradne na video. Fotoaparát aj s kamerou majú podporu umelej inteligencie, ktorá sa stará tiež o Live Story a Live Shutter.

ZDROJ | sharp

Srdcom japonského modelu je Snapdragon 855, ktorému asistuje 6 GB RAM. Priamo do smartfónu uložíte 128 GB dát. Operačný systém je Android Pie. Batéria má kapacitu 3 200 mAh s podporou bezdrôtového nabíjania 11 W Qi. Avšak, vzhľadom na displej je táto hodnota skutočne len orientačná a veľa konkrétneho nám o výdrži nenapovie.

ZDROJ | sharp

Sharp ceny Aquos R3 zatiaľ nezverejni a s najväčšou pravdepodobnosťou bude smartfón dostupný len v krajine výrobcu, respektíve zrejme nebude dostupný v Európe oficiálnou cestou.

Zdrojgsmarena

Komentáre k článku