Sharp Aquos R Compact – škaredší, no vybavený brat Essential Phone

ZDROJ | Sharp

Do rodiny Aquos pribudol nový model, Sharp Aquos R Compact. Ten vzhľadom pripomína škaredšieho brata Essential Phone, ponúka ale niekoľko prekvapivých funkcií.

https://youtu.be/LgM2CYXi9lo

Japonský výrobca elektroniky nie je na poli smartfónov žiadnym nováčikom. Obzvlášť to platí pri bezrámikových telefónoch, ktorý mal Sharp už pred troma rokmi. Tentoraz sme sa tiež jedného takého dočkali, dizajnéri však pravdepodobne zaspali dobu.

ZDROJ | Sharp

Sharp Aquos R Compact malé rámiky neriešil ako Samsung s jeho tohtoročnými Galaxy zariadeniami, inšpiráciu čerpal od Andyho Rubina. Podobne ako Essential Phone či iPhone má tak v hornej časti výkroj pre všetky senzory, na spodnej strane sa ale nachádza fyzické tlačidlo. Telefón má našťastie aj niekoľko svetlých strán.

Pozrite siSharp Aquos S2 – bezrámikový a s dostupnou cenou

Asi tou najlepšou bude 4,9-palcový IGZO LCD displej s Full HD rozlíšením. Ten teda nepokrýva tak veľkú časť prednej strany ako konkurencia, má však obnovovaciu frekvenciu 120 Hz. Týmto číslom sa môže pýšiť aj nový iPad Pro, ako aj niekoľko iných smartfónov od Sharp. Tie sa však u nás nepredávajú. Rozdiel medzi 60 Hz a 120 Hz obrazovkou je ale badateľný.

Ostatné špecifikácie potom také úchvatné nie sú. O výkon sa stará procesor Snapdragon 660, ktorý je párovaný s 3 GB operačnej pamäte RAM. Vnútorné úložisko má 32 GB a je rozšíriteľné pomocou MicroSD karty. Na tú bude možné ukladať aj fotografie. Zadný fotoaparát má rozlíšenie 16,4 Mpx, predná selfie kamera vie robiť zábery v kvalite 8 megapixlov.

ZDROJ | Sharp

Batéria má kapacitu 2 500 mAh a nabíjať ju používateľ bude cez nový USB-C port. Nechýba ani rýchle nabíjanie vďaka podpore Quick Charge 3.0. Smartfón má byť dokonca odolný voči vode so štandardom IP68.

Ak vás Sharp Aquos R Compact zaujal, jeho obstaranie nebude jednoduché. Predávať sa totiž bude len v Japonsku začiatkom decembra. Cena zatiaľ zverejnená nebola. Smartfón bude mať už nainštalovaný Android Oreo a dostupný bude v štyroch farbách, bielej, čiernej, zlatej a striebornej.

ZDROJ | Sharp

ZdrojSharp

Komentáre k článku