SHARP AQUOS mini – drobec z Japonska s IGZO displejom

ZDROJ | SHARP

Keď sme pred rokom obdivovali už druhú generáciu smartfónu AQUOS Crytal od japonského producenta elektroniky SHARP, boli sme nadšení z jeho minimálneho, takmer neviditeľného rámika okolo displeja. Teraz je v Japonsku dostupná jeho zmenšená verzia.

Pozrite siSharp Aquos Crystal 2 dokazuje, že to ide aj bez rámiku okolo displeja

Sharp Aquos Mini 10
ZDROJ | SHARP
Sharp Aquos Mini 11
ZDROJ | SHARP

SHARP AQUOS mini síce už nemá natoľko minimalizovaný rámik, no s rozmermi 126 x 66 x 8,9 mm a hmotnosťou 120 g ľahko padne do ruky či kabelky nejednej slečny či dámy.

Sharp Aquos Mini 02
ZDROJ | SHARP

Pozrite siSharp predstavil Ultra HD displej pre smartfóny s 806 PPI!

Jeho základom je 4,7-palcový IGZO S-Pure LED displej s Full HD rozlíšením a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Motorom smartfónu je procesor Snapdragon 808.Tomu robí výkonnostný tandem 3 GB RAM a vnútorných 16 GB.

AQUOS mini má implementovaný OS Android 6.0 a disponuje tiež podporou LTE sietí a ďalšou konektivitou ako Wi-Fi, Bluetooth atď. Vybavený je dvojicou fotoaparátov. Hlavný má 13 Mpx senzor, clonu f/1,9 a prisvetľovaciu LED, predná web kamera má 5 Mpx snímač a umiestnená je pod displejom.

Sharp Aquos Mini 05
ZDROJ | SHARP

Na zabezpečenie dostatku energie slúži 2 810 mAh betéria. Smartfón zaujme aj odolnosťou podľa certifikátov IPX5/IPX8, takže nejaké to obliatie ho z prevádzky nevyradí.

Sharp Aquos Mini 03
ZDROJ | SHARP

Či sa AQUOS mini z domáceho Japonska rozšíri aj na iné trhy je otázne. U japonského operátora Rakuten Mobile je v predaji za necelých 400 €.

ZdrojSHARP

Komentáre k článku