Sharp Android One S3 – 5” smartfón do koča i do voza

ZDROJ | Sharp

Hoci smartfóny Sharp u nás oficiálne nie sú dostupné, vždy stoja za zmienku pri každej novinke. Preto by pozornosti nemal ujsť ani nový Sharp Android One S3.

https://www.youtube.com/watch?v=RqTjw-Bw6Js

Neveľký smartfón s rozmermi 144 x 71 x 8,5 mm (143 g) na sebe nesie 5-palcový Full HD (1 080 x 1 920 px) IGZO displej s S-Pure PED podsvietením, čím sú dosiahnuté ešte živšie a vernejšie farby. Android One S3 je odolný voči vode a pádom podľa certifikátov IPX5/8 a IP6X.

Pozrite siSharp Aquos R Compact – škaredší, no vybavený brat Essential Phone

ZDROJ | Sharp

Chod smartfónu zabezpečuje 8-jadrový procesor Snapdragon 430 s grafikou Adreno 505. Ten je doplnený pamäťou RAM veľkosti 3 GB a úložný priestor poskytuje 32 GB pamäte s možnosťou rozšírenia microSD kartou do 256 GB.

ZDROJ | Sharp

Kamery sú vybavené 13 Mpx (vzadu) a 5 Mpx (selfie) senzorom, pričom zadnému nechýba autofókus a prisvetľovacia LED dióda. Android One S3 podporuje aj siete LTE a tiež VoLTE, z konektivity mu nechýba Wi-Fi ani Bluetooth.

Pozrite siSharp Aquos S2 – bezrámikový a s dostupnou cenou

ZDROJ | Sharp

Ako jeho názov napovedá, opračným systémom je Android 8 Oreo, energiu mu zabezpečuje batéria s kapacitou 2 700 mAh a na jej nabíjanie i pripojenie k PC poslúži USB-C konektor.

ZDROJ | Sharp

Sharp Android One S3 je dostupný zatiaľ iba v Japonsku prostredníctvom operátora Y!mobile v štyroch farbách, tyrkysová, biela, čierna a ružová za cenu 32 400 japonských jenov, čo je približne 240 eur.

ZdrojSharp

Komentáre k článku