ShapeScale – športová váha, ktorá vás bude skenovať

ZDROJ | ShapeScale

Inteligentná môže byť aj váha. So ShapeScale si dokážete analyzovať telo v 3D do najmenších detailov, tak aspoň sľubujú autori.

https://www.youtube.com/watch?v=8KAW8_VB0z0

Pozrite siZaváhate nad touto váhou od Xiaomi?

Zaujímavý produkt 3D telového skenera, ktorý je zároveň váhou, ShapeScale, môže znamenať pre športovcov menšiu revolúciu.

ShapeScale používa 360° skenovanie a vytvorí 3D avatara vašej osoby, ktorý sa premietne v podporovanej aplikácii. Skener dokáže zmerať podľa všetkého jednotlivé vlastnosti vašej postavy vrátane obsahu tuku a svalov. Vyzerá ako bežná váha, no disponuje výsuvnou kamerou. Táto kamera krúži okolo vášho tela a sníma ho. V kombinácii s informáciami o váhe dokáže program vytvoriť takmer dokonalý model. Celý proces pritom trvá len 30 sekúnd.

Okem váhy dokáže ShapeScale zmerať aj pás, boky, ruky či nohy. Zaujímavé je, ako dokáže program vypočítať obsah tuku bez potreby vyšetrenia, aspoň tak to autori sľubujú.

ZDROJ | ShapeScale

Pozrite siPolar Balance je inteligentná váha, ktorú neoklamete

Výhodou má byť až fotorealistický model, ktorý dokáže ShapeScale vytvoriť, čo potvrdili aj samotní zahraniční recenzenti.

Pomocou spomínanej aplikácie môžete jednoducho zistiť, na ktorých miestach ste schudli a kde ste naopak pribrali. Aj keď sa nejedná o prístroj, ktorý by ste asi využívali na dennej báze, ako pomocník pri aktívnom cvičení je ideálny. Zároveň služí ako motivačný prístroj pre ďalšie cvičenie.

ZDROJ | ShapeScale

Pozrite siWithings Body Cardio – dokonalá váha s varovaním

Cena na predobjednávku ShapeScale je 499 dolárov. Pre športovcov sa jedná o ideálny prístroj a to najmä pre atlétov a kulturistov, ktorí potrebujú časté meranie obsahu tuku či objemu svalstva.

Prístroj určite nájde miesto aj v športových ambulanciách, kde by mohol v určitých prípadoch urýchliť prácu s analýzou pacienta. Čo myslíte, kúpili by ste si takýto prístroj aj za cenu takmer 500 eur?

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZDROJ | ShapeScale

ZdrojShapeScale

Komentáre k článku