SF Motors – startup, ktorý plánuje nakopnúť trh s elektromobilmi

ZDROJ | SF Motors

Tesla, NIO, Sondors, Fisker či Lucid Air. Tých firiem, ktoré sa venujú elektromobilom už je toľko, že sa v tom strácame. Startup SF Motors si však určite zapamätáme.

https://www.youtube.com/watch?v=ZjfutXx4_d0

Na evente v Kalifornii debutovala startup firma SF Motors, ktorá je podporovaná z Číny, no okrem čínskeho trhu chce preraziť aj na tom americkom.

Na nových elektormobiloch určite zaujme ich dizajnová stránka, ktorá sa skutočne podarila. Interiér sme zatiaľ nevideli, no vonkajšia časť vozidla vyzerá perfektne.

Výhodou je, že americký startup spolupracuje s čínskou spoločnosťou Sokon a tak môžu využiť výhodu predaja na oboch trhoch – USA a Čína bez potreby platiť daň z importu. Podobnú stratégiu zvolila aj automobilka NIO, ktorá má výrobnú halu v Číne, no financovanie značky plánuje v USA.

ZDROJ | SF Motors

Pozrite siNIO ES8 – elektromobil z Číny, ktorý je o polovicu lacnejší ako Tesla

Firma plánuje vyrábať dva modely – SF5 a SF7. Zaujímavosťou je, že firma plánuje modely predávať v rôznych verziách – s dvomi, tromi alebo štyrmi elektrickými motormi. Celkový výkon môže dosiahnuť až 1 000 koní a dojazd má byť viac ako 500 kilometrov. Auto dokáže zrýchliť z 0 na 100 kilometrov za hodinu v priebehu 3 sekúnd.

Oba spomínané modely SUV od SF Motors majú disponovať poloautonómnymi funkciami. Konkrétny level autonómnosti však upresnený nebol. Nebudú chýbať inteligentné funkcie spojené s využitím umelej inteligencie zamerané na bezpečnosť jazdy.

Pozrite siTesla sa môže ísť schovať, prichádza luxusný Lucid Air!

Dôveru tomuto startupu zvyšuje aj bývalý CEO a spoluzakladateľ Tesly – Martin Eberhard, ktorý pre SF Motors pracuje a ktorý zakladal jeden z pôvodných startupov.

Prvý model SF5 má prísť na trh o niečo skôr s predobjednávkami už tento rok. Samotná výroba má prebiehať v roku 2019. Výroba a predaj druhého modelu zatiaľ ostávajú otázne, rovnako ako cena oboch modelov. Koncom roku by sme sa mali dozvedieť viac.

ZdrojElectrek,Forbes,Verge,SF Motors

Komentáre k článku