Sevn – logický boj o veže, pri ktorom si potrápite hlavu

ZDROJ | Next Apps BVBA

Logická hra Sevn vás postaví do boja o 49 farebných veží, v ktorých musíte získať prevahu nad vašim súperom. Unikátny princíp hry dopĺňa podmanivá hudba a orientálny vizuál.

https://youtu.be/GhedU0WpFz8

Hraciu plochu hry Sevn tvorí 49 farebných veží, zložených zo 7 veží pre 7 rôznych farieb. O tieto farebné veže súperíte s protihráčom, s ktorým na striedačku tieto veže zhadzujete z hracej plochy dotykom. Prevahu v jednotlivých farbách vidíte na mriežke nad hracou plochou. Za každú zhodenú vežu sa adekvátny farebný štvorec na mriežke posunie smerom k vám.

Čísla pod menami hráčov označujú počet farieb, ktoré má hráč na svojej strane mriežky. Počas ťahu je vždy možné zhodiť iba veže, ktoré sú v tom momente na kraji, pričom v jednom ťahu môžete zhodiť aj viac veží naraz, ak ide o viac veží rovnakej farby.

Pozrite siPlant Nanny2 – appka, ktorá vás donúti dodržiavať pitný režim

Hru je možné vyhrať dvomi spôsobmi. Buď budete mať na konci hry väčší počet farieb na svojej strane, alebo získate všetkých 7 veží z ktorejkoľvek farby, čím hra okamžite končí.

Keďže vášho ťahu môžete zhadzovať akúkoľvek vežu bez ohľadu na to, či už túto farbu predtým zhodil váš súper, navzájom si tieto veže môžete pokojne kradnúť. Touto taktikou môžete súperovi zabrániť, aby nazbieral 7 veží jednej farby. Na druhej strane, ak sa pokúsite získať priveľa farieb naraz, z každej farby získate len 1-2 veže a šikovný súper vám ich môže hravo ukradnúť na svoju stranu.

Sevn môžete hrať proti umelej inteligencii, ale aj proti reálnym súperom. Hra podporuje spárovanie s náhodným hráčom cez platformu Game Center, ale aj lokálnu hru pre viacerých hráčov na jednom zariadení, alebo aj cez Bluetooth. Prekvapilo ma, ako jednoducho funguje hľadanie hráčov cez Bluetooth a čudujem sa, že túto možnosť neponúka viac hier.

Hru Sevn si môžete stiahnuť z App Store bezplatne a ak vám neprekážajú reklamy, hru môžete hrať plnohodnotne aj bez dodatočného platenia. Ak by ste však chceli občasné reklamy odstrániť, hra vám dá na výber z niekoľkých dobrovoľných príspevkov vo výške od 1,09 € na kávu pre vývojárov, až po 9,99 € na fľašu šampanského.

Sevn91%

Veľkosť:
43.9 MB
Platforma:
iOS 11.3 alebo novší
Cena:
0,00 €

Logická hra Sevn má jednoduché pravidlá, no vďaka neustále stúpajúcej náročnosti a možnosti hry s ostatnými hráčmi cez internet ponúka neustálu výzvu aj pre skúsených hráčov.

Komentáre k článku