Seque – aplikácia, ktorá vám pomôže zatočiť s prokrastináciou

Aktuálne sviatky sú ideálnym obdobím, kedy sa môžete obzrieť za uplynulým rokom a zhodnotiť, čo všetko sa vám podarilo dosiahnuť a dokončiť. Ak je tento váš imaginárny zoznam kratší, ako by ste si priali, do nového roka skúste vkročiť s aplikáciou Seque, ktorá vám to pomôže zmeniť.

Takmer každý má nejaký ten zoznam úloh, či už v hlave, na papieri alebo vo svojom smartfóne. Naplniť takýto zoznam úlohami je jednoduché, no postupne ich plniť je už niečo celkom iné. Čo ak by ste si však spojili zoznam úloh s nástrojom, ktorý vám pomôže sústrediť sa na úlohu alebo prácu, ktorú chcete aktuálne dokončiť? Výsledkom by mohla byť aplikácia Seque.

https://youtu.be/OjW0rm0Qr8k

Aplikácia Seque nabaľuje na bežnú „to-do aplikáciu“ mechanizmus, ktorý vám pomôže vyčleniť si špeciálny čas na splnenie vašich úloh. Každej úlohe v zozname môžete prideliť čas, ktorý by ste jej zhruba chceli venovať a kliknutím na ňu sa spustí odpočet. Vo vami zvolenom časovom rámci by ste sa nemali venovať ničomu inému, len tej konkrétnej úlohe. Ako to však dosiahnuť v reálnom svete s plným kalendárom pracovných aj súkromných povinností?

Silnou zbraňou aplikácie Seque je možnosť vloženia vami nastaveného času do vášho kalendára. Ak kalendár zdieľate s vašou rodinou a kolegami, aj oni pohľadom do kalendára zistia, že práve na niečom pracujete. S väčšou pravdepodobnosťou vás tak nebudú rušiť práve, keď sa dostávate do stavu hlbokého sústredenia.

Seque sa okrem toho orientuje aj na optimalizáciu vášho času pomocou štatistík, z ktorých môžete ľahko vyčítať, kedy a kde sa vám pracuje najlepšie. Touto cestou možno zistíte, že pred obedom toho zvládnete urobiť viac, ako poobede, prípadne že pondelky nie sú až tak neproduktívne, ako ste si pôvodne mysleli.

Pozrite siToTok údajne slúži ako špehovacia aplikácia pre Spojené arabské emiráty

Samozrejme aplikácia Seque neurobí žiadnu z vašich úloh za vás, no oproti bežným zoznamom úloh vás vyhradením si presného času a spustením odpočtu donúti si skutočne k danej úlohe sadnúť a dokončiť ju. Ak navyše radi pracujete pod tlakom, odpočet času v aplikácii oceníte ešte viac.

Aplikácia Seque určite nie je pre každého a verím, že mnoho ľudí takúto aplikáciu k zvýšeniu svojej pracovnej produktivity vôbec nepotrebuje. Ak si však myslíte, že patríte do tej druhej skupiny, Seque za vyskúšanie určite stojí. Pod tým vyskúšaním máme na mysli 14-dňovú skúšobnú dobu. Po jej skončení totiž aplikácia funguje na báze predplatného vo výške 1,99 € mesačne, resp. 18,49 € ročne.

Seque95%

Veľkosť:
89.3 MB
Platforma:
iOS 12.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Seque patrí medzi hŕstku aplikácií, ktoré vám poskytnú okrem obyčajného zapisovania úloh do zoznamu aj prostredie, ktoré vás bude inšpirovať ich postupne plniť. Škoda však, že za ňu budete musieť platiť mesačné, resp. ročné predplatné, pričom by sa k jej výbave skôr hodil hoc aj vyšší jednorázový poplatok.

Komentáre k článku