Sennheiser uvádza novú radu slúchadiel 300 Pro

ZDROJ | Sennheiser

Sennheiser predstavil novú radu slúchadiel, ktoré by mali potešiť nielen tvorcov obsahu (napríklad youtuberi), ale aj tých, ktorí potrebujú okrem kvalitného zvuku aj komfort pri dlhodobom používaní, či tlmenie okolitého hluku.

Nemecký výrobca hi-fi sortimentu Sennheiser oznámil príchod nového radu monitorovacích slúchadiel. Zameriavajú sa na profesionálnych tvorcov obsahu, telefónnych operátorov alebo cestujúcich ľudí. Séria Sennheiser 300 Pro predstavuje robustné náhlavné slúchadlá vychádzajúce z modelu HD 250 Linear.

Modelová rada obsahuje až päť nových slúchadiel. Dizajn s rozdeleným polstrovaním znižuje tlak na lebku počas dlhého počúvania. Vynovený dizajn vidlíc zas uľahčuje tlmenie vonkajšieho hluku. Súčasťou výbavy sú otočné a ohýbateľné čeľuste, odnímateľné káble, mikrofón a prispôsobiteľné menovky, kde si používateľ môže umiestniť svoje meno, názov firmy, alebo logo.

Pozrite siNové slúchadlá Bose QC35 zahodili kábel

Štyri z piatich modelov majú funkciu ActiveGard, slúžiacu na ochranu sluchu pred zvukovými výbojmi bez toho, aby sa prerušil audiosignál. Pozrime sa na ich parametre.

HD 300 Pro sú základné slúchadlá z nového radu.

ZDROJ | Sennheiser

HD 300 Protect majú v sebe spomínanú funkciu ActiveGold.

ZDROJ | Sennheiser

HMD 300 Pro sú s funkciou ActiveGold, izoláciou šumu a kardioidným mikrofónom.

HMD 300-XQ-2 má okrem ActiveGold, izolácie šumu a kardioidného mikrofónu aj odpájateľný kábel s konektormi XLR-3 a 6,3 mm jackom.

ZDROJ | Sennheiser

HMD 301 Pro je jednostranná náhlavná súprava s ActiveGold, izoláciou šumu a kardioidným mikrofónom.

Ako sme spomínali, nový rad slúchadiel je založený na modeli Sennheiser HD 250 Linear. Parametrami je blízky modelom S 280 HD a 380 Pro. Predpokladá sa, že aj cenovo sa im budú slúchadlá z tejto rady približovať, čo znamená 100 eur (S 280 HD), prípadne 150 eur (380 Pro).

Oficiálne ceny na Sennheiser 300 Pro zatiaľ nepoznáme. Na pulty predajní a do e-shopov sa slúchadlá dostanú v auguste 2018.

ZdrojThe Verge

Komentáre k článku