Sennheiser GSP 500 – herný headset s prepracovanou ergonómiou

ZDROJ | Sennheiser

Profesionál na trhu s audiom, značka Sennheiser, predstavila nový herný headset zameraný na pohodlie – Sennheiser GSP 500 sľubuje vysokú kvalitu zvuku a pohodlné nosenie.

Po dizajnovej stránke ponúka headset elegantné čierno-červené spracovanie s kovovými mriežkami na náušníkoch.

Sennheiser GSP 500 disponuje funkciou potláčania okolitého hluku a sľubuje sprostredkovanie čistého prenosu hlasu. V prípade, že chcete prenos hlasu vypnúť, stačí, aby ste vyklopili mikrofón smerom k hlavovému mostu.

ZDROJ | Sennheiser

Pozrite siSennheiser uvádza novú radu slúchadiel 300 Pro

Na náušníku nájdete ovládač hlasitosti headsetu. Sennheiser GSP 500 sa zameral na pohodlie, o ktoré sa stará konštrukcia s dvojosovým kĺbom a mechanizmom pre nastavenie prítlaku. Vďaka ergonomickému tvaru by headset nemal spôsobovať bolesti hlavy ani pri dlhšom nosení ako môže byť zvykom u iných slúchadiel.

Nevýhodou môže byť absencia bezdrôtového pripojenia headsetu, keďže disponuje iba 3,5 mm jackom. Ten je síce kompatibilný okrem PC aj s konzolami či smartfónmi, no po stránke komfortu zvykne káblový headset zavadziať.

Dĺžka kábla pre PC hranie je 2,5 metra a pre konzoly 1,5 metra, čo je trochu zvláštne, keďže pri konzolovom hraní ste od konzoly, prípadne televízora ďalej než pri PC hraní.

ZDROJ | Sennheiser

Pozrite siSennheiser GSP 600 – high-end headset pre skutočných hráčov

Po zvukovej stránke ponúka Sennheiser GSP 500 bohaté detaily s dôrazom na basy a priestorový zvuk. Čo sa týka mikrofónu, hráči by mali dostať čistý prenos zvuku ako pri hraní multiplayeru, tak pri live streamovaní a komentovaní gameplayu.

Headset Sennheiser GSP 500 si môžete kúpiť za cenu 230 €, čo je síce na káblový headset relatívne vysoká cena, no na druhej strane pri značke akou je Sennheiser sa o kvalitu zvuku skutočne nemusíte báť. Záleží len na vás, či vám nebude pri hraní (najmä na konzolovom) vadiť kábel.

ZdrojSennheiser

Komentáre k článku