Sennheiser CX Sport – bezdrôtové štuple do posilňovne

ZDROJ | Sennheiser

Bezdrôtové slúchadlá sú do posilňovne tou najlepšou alternatívou. Svoje o tom vie aj Sennheiser, ktorý predstavil model CX Sport. Ten je špeciálne zameraný do fitka.

Nové slúchadlá od nemeckého výrobcu sa chcú zapáčiť hlavne športovcom. Sennheiser CX Sport preto majú dynamický dizajn, tri veľkosti štupľov aj špeciálne „krídelká“ na lepšie uchytenie v ušiach.

Hlavnou vlastnosťou slúchadiel je samozrejme ich zvuk. O ten sa budú v tomto prípade starať bližšie nešpecifikované meniče s rozsahom 15 – 22 000 Hz. Spoločnosť hovorí aj o výraznejšej basovej zložke.

ZDROJ | Sennheiser

Na pripojenie Sennheiser CX Sport používajú Bluetooth vo verzii 4.2, nájdeme tu však aj štandard apt-X. Vďaka tomu sa ku slúchadlám môžu pripojiť dve zariadenia naraz, pamätať si ich budú až osem. Dosah je 10 metrov.

V tele s váhou 15 gramov sa nachádza batéria, ktorá má slúchadlá udržať pri živote proklamovaných šesť hodín. Za 10 minút nabíjania má potom akumulátor poskytnúť ďalšiu hodinu prehrávania. Výrobca spomína na svojej webstránke aj odolnosť voči potu, nehovorí ale o žiadnej konkrétnej certifikácii. Na tento údaj by sme sa preto veľmi nespoliehali.

ZDROJ | Sennheiser

Sennheiser CX Sport sa začnú predávať celosvetovo už v júni. Ich cena začína na 130 dolároch. Nejde tak o lacné bezdrôtové slúchadlá, konkurencia v podobe výrobcov ako Jabra či Libratone má však podobnú cenovú politiku.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojSennheiser

Komentáre k článku