Sennheiser CX 700: Tri spôsoby ako vyhladiť šum!

Spoločnosť Sennheiser pridala novú sadu slúchadiel CXC 700, ktorá bude vybavená, dnes populárnou, technológiou potláčania okolitého šumu. Výrobca sa snažil posunúť túto metódu skvalitnenia audio na vyššiu úroveň, a tak si môžeme vybrať z troch rôznych režimov, pričom každý pokrýva rôzny rozsah. Táto novinka z nemeckej dielne bola predstavená na výstave CES 2011.

Sennheiser CX700

Ak patríte medzi náruživých cestovateľov verejnou hromadnou dopravou, určite uznáte, že to je niekedy peklo. Poznáte to, chcete si vychutnať film, vypočuť obľúbenú skladbu, no za určitých okolností, ktoré hrajú samozrejme proti vám, ako napríklad krik detí, hluk motora alebo klimatizácia, ukončia predstavu o nerušenom zážitku. Slúchadlá CXC 700 s pokrokovým potláčaním okolitého hluku NoiseGard dovoľujú čiastočne vyriešiť tento problém. Nežiaduci hluk potláčajú v troch rôznych režimoch, pre ktoré je však stále potrebné napájanie batérie. Jedna AAA 1,5 V batéria si vystačí pre 16 hodín neustáleho používania. Režimy sú rozdelené podľa rôznych akustických prostredí a prepínajú sa na ovládači, ktorý je súčasťou kábla. Prvý režim je optimalizovaný pre dopravu vo vlaku, metre, autobuse alebo aute. Je zameraný na nízke frekvenčné pásmo od 100 až 400 Hz a priemerne dokáže potlačiť 23 dB z okolitého hluku. Režim číslo dva je určený pre leteckých pasažierov a ten sa zameriava na frekvenčné pásmo z rozsahom 400 – 3000 Hz. Taktiež dokáže odfiltrovať 23 dB z okolitého hluku. Posledný, tretí mód, slúži na počúvanie hudby v hlasnom prostredí alebo ak by vám mód jeden či dva nevyhovoval. Frekvenčné pásmo je kombináciou oboch takže eliminuje hluk v 100 – 3000 Hz, pričom potláča 15 dB hluku.

Sennheiser CX700

Ak si k tomu pripočítame 25 dB pasívneho potláčania hluku, dostaneme celkom slušné výsledky. Šikovná je aj funkcia TalkThrough, pri ktorej sa stlmí audio vstup pre lepšiu komunikáciu. Frekvenčný rozsah slúchadiel je štandardný 20 až 20 000 Hz. Ich maximálna hlasitosť je limitovaná na 111 dB pri 1 kHz. Kábel je dlhý 1,4 m a na jeho konci je pozlátený 3,5 mm audio konektor. K slúchadlám nájdeme v balení aj bohaté príslušenstvo, rôzne špunty do uší, 6,3 mm konektor, konektor do lietadla, tvrdé púzdro a iné. Keďže všetko má svoju cenu, tieto slúchadlá si za nadštandardné služby účtujú 320 USD, po prepočte 250 €. Ste si aj vy ochotní priplatiť za aktívne potláčanie ruchu u slúchadiel? Svoj názor môžete vyjadriť v ankete.

Komentáre k článku