Segway Loomo Delivery vám prinesie menšie zásielky i jedlo

ZDROJ | Segway

Spoločnosť Segway sa po akvizícii čínskou spoločnosťou Ninebot chce okrem osobnej prepravy sústrediť aj na prepravu vecí. Pionierom v tejto oblasti bude Loomo Delivery.

Americká spoločnosť Segway od roku 2015 patrí pod čínsku spoločnosť Ninebot a práve v krajine materskej spoločnosti je doručovanie jedla a zásielok na obrovskom vzostupe. Ročne tento trh podľa spoločnosti Segway narastá o 30-50 %, pričom sa tomuto rastu nestíha prispôsobovať pracovný trh. Nedostatok pracovnej sily tak zrejme vyriešia roboti.

ZDROJ | Segway

Robot Loomo Delivery pôsobí ako skrinka na kolieskach, ktorá sa dokáže vďaka jednej kamere vyhýbať prekážkam a pohybovať aj po zaľudnenom priestore celkom autonómne. Na jeho tele je dotykový displej, ktorý môžu využiť zákazníci na interakciu s robotom a o zvyšok sa postará vzdialené ovládacie centrum s živou technickou podporou.

Loomo Delivery dokáže preniesť maximálne 50 kilogramov a jeho úložné priestory majú celkovú kapacitu 70 litrov. Na batérii dokáže fungovať až 8 hodín a v prípade potreby sa dokáže automaticky pripojiť k nabíjacej stanici. Jeho mozgom je 6-jadrový procesor a pre komunikáciu s cloudom je jeho súčasťou aj Wi-Fi a 4G modul.

Pozrite siServe – kuriéri dostanú robotických pomocníkov

V tomto momente samozrejme ide o úplnú novinku a potrvá ešte niekoľko rokov, kým robotov ako Loomo Delivery uvidíme využívaných bežne v praxi. Spoločnosť Segway bude nové produkty prezentovať na výstave CES 2019, ktorá otvorí svoje brány už o pár dní.

ZdrojEngadget,Segway

Komentáre k článku