Segway Dirt eBike – plne elektrická motokrosová motorka?

ZDROJ | Segway

Svetoznámy výrobca elektrických približovadiel, Segway, predstavil svoj najnovší produkt, ktorý by ste ale od neho čakali veľmi ťažko. Ide totiž o motokrosovú motorku s plne elektrickým pohonom. Dirt eBike s logom Segway od spoločnosti Ninebot bude v dvoch verziách.

Pozrite siSegway má elektrickú kolobežku, ktorá sa vie sama ísť nabiť

ZDROJ | Segway

Prvá, slabšia verzia Segway Dirt eBike X160 ponúkne na jedno nabitie dojazd 65 km a maximálnu rýchlosť 50 km/h. Dopredu ho ťahá 3 000 W elektromotor poháňaný 1 kWh/48 V batériou. Hmotnosť s batériou má byť okolo 48 kg.

ZDROJ | Segway

Väčší model, X260, bude schopný na jedno nabitie prejsť 120 km, za čo vďačí 1,8 kWh/48 V batérii. Jeho maximálna rýchlosť má byť 75 km/h. O tú sa stará elektromotor s výkonom 5 kW. Vďaka väčšej batérii je hmotnosť 55 kg.

Pozrite siNinebot Go-kart Kit – premeňte svoj Segway na motokáru

ZDROJ | Segway

Veľkým plusom majú byť vymeniteľné batérie, vďaka čomu sú elektrické motokrosové motorky schopné aj pretekania. Stačí zájsť do pitstopu a vymeniť batériu za plne nabitú. Iným plusom je tichosť, čo ale môže niekomu naopak prekážať. Motokrosové stroje sú spojené s poriadnym hlukom a vôňou spáleného benzínu.

ZDROJ | Segway

Segway Dirt eBike X160 bude v predaji za 2 999 dolárov, väčší model bude za 4 499 dolárov. Obe ceny sú uvedené bez dane. Oba modely budú v predaji od budúceho roka. Dovtedy bude možné elektromotorky predobjednať cez Indiegogo. Kampaň má začať 25. novembra.

ZDROJ | Segway

ZdrojSegway

Komentáre k článku