Segway chystá už aj plne elektrické mopedy a motorky

ZDROJ | Ninebot by Segway

Ninebot by Segway je u nás známy hlavne vďaka elektrickým kolobežkám či jedno alebo dvojkolesovým elektrickým dopravným prostriedkom ovládaných pomocou tela používateľa. Nedávno čínsky výrobca predstavil nezvyčajne motokrosové motorky, no teraz ide ešte ďalej a ukázal motorky na cesty.

Pozrite siSegway Dirt eBike – plne elektrická motokrosová motorka?

ZDROJ | Ninebot by Segwayv

Ninebot by Segway ich zatiaľ iba ukázal, oficiálneho predstavenia sa dočkajú až počas blížiaceho sa CES 2020 v Las Vegas začiatkom januára. Nové mopedy a skútre majú byť schopné komunikovať cez mobilnú appku, ktorú Ninebot využíva už aj dnes. Samozrejmosťou má byť aj GPS bezpečnostný systém proti krádeži.

Ninebot eMoped

Najmenšia verzia elektrického dopravného prostriedku z novej série. Segway túto „hračku“ chystá pravdepodobne pre B2B klientelu, teda pre firmy na požičiavanie. Na aktivovanie má stačiť NFC. Pod sedadlo sa má zmestiť prilba. V predaji má byť niekoľko verzií, tá najvyššia má zvládnuť 75 km na jedno nabitie vďaka 24 Ah batérii. Keďže ide ale o moped, na pohon bude možné využívať aj pedále ako na bicykli.

ZDROJ | Ninebot by Segway

Ninebot eScooter

Druhá verzia skútra od Ninebot by Segway má byť pre náročnejších, ideálne pre tých, ktorí nahradia klasický malý benzínový skúter práve za elektrický. Aj v tomto prípade bude v predaji niekoľko verzií, pričom tá najvyššia (E200P) má byť schopná zvládnuť až 200 km na jedno nabitie s 54 Ah batérie. Maximálna rýchlosť tohto modelu bude 100 km/h. Z 0 na 40 km/h zrýchli za 4 sekundy.

ZDROJ | Ninebot by Segway

Zaujímavosťou má byť samobalačný autonómny systém v modeli eScooter T, ktorý bude možné využiť aj na ovládanie skútra na diaľku v štýle Tesly a jej režimu Summon. Plusom je aj plne vodeodolná konštrukcia (to napríklad kolobežky nemajú). Na osvetlenie bude využívať LED svetlá. Chýbať nemá ani digitálny displej.

ZDROJ | Ninebot by Segway

Ninebot Apex

Vrcholom má byť plne elektrická cestná motorka, no zatiaľ má ísť iba o koncept. Tento stroj má dosahovať maximálnu rýchlosť 200 km/h a zrýchlenie na 50 km/h za 3,2 sekundy. Aj v tomto prípade Ninebot spomína samobalančný systém, ktorý by mohol pomôcť motorkárom aj počas pomalej jazdy v meste.

ZDROJ | Ninebot by Segway

Komentáre k článku