Segway APEX H2 – zabudnite na motorky z filmu TRON, toto je budúcnosť

ZDROJ | Segway

Čínska spoločnosť Segway-Ninebot oznamuje jeden zaujímavý projekt za druhým. Najnovšie zaujal projekt elektrickej motorky Segway APEX H2.

Segway už dávno nie je iba firmou, ktorá sa venuje balančným presúvadlám, ale aj motokáram, kolobežkám či motorkám. Práve motorka Segway APEX H2 chce rozvíriť vody elektrických dopravných prostriedkov. Futuristický dopravný prostriedok nadväzuje na predchádzajúci koncept Segway Apex, ktorý sa ukázal ešte v roku 2019.

ZDROJ | Segway

Pozrite siNajlacnejšie Lamborghini so 4 kolesami bude vyrábať Ninebot by Segway

Verzia H2 je poháňaná vodíkovými článkami. Oproti predchodcovi prináša tiež pozmenený dizajn. Vodíkové nádoby by sa mali dať jednoducho vymeniť a doplniť tak, aby proces „tankovania“ nebol časovo náročný. Samozrejme na takúto možnosť je nutné v prvom rade vybudovať infraštruktúru. S vodíkom experimentujú aj automobilky. Príkladom je aj vodíkové auto Toyota Mirai, ktoré sa dá kúpiť aj u nás, no nabiť si ho môžete zatiaľ iba v blízkom Rakúsku.

Podľa výrobcu by mala motorka zvládnuť zrýchlenie z 0 na 100 kilometrov za hodinu do 4 sekúnd. Maximálny výkon by mal dosiahnuť 60 kW a maximálna rýchlosť by mala byť slušných 150 kilometrov za hodinu.

ZDROJ | Segway

Pozrite siNinebot S MAX – Segway presúvadlo tentokrát dostalo aj volant

Spoločnosť Segway sa vyjadrila, že motorka by sa mala začať predávať už v roku 2023 a cena je nastavená na približne 10 000 dolárov. Uvidíme, či sa motorky skutočne dočkáme, alebo ostane iba v rovine konceptu. Keď sa však pozrieme na stav vodíkovej infraštruktúry, podobné dopravné prostriedky sú zatiaľ skôr iba hudbou ďalekej budúcnosti.

ZdrojNinebot

Komentáre k článku