Sega Astro City Mini – arkádová klasika, ktorá sa vám zmestí aj na stôl

ZDROJ | Sega

Japonská Sega pokračuje s predstavovaním retro konzol a po handhelde Game Gear Micro tu máme klasický arkádový automat v miniatúrnom spracovaní Sega Astro City Mini.

Retro konzoly sú stále veľmi obľúbené. Pred pár rokmi začalo tento trend Nintendo, neskôr pokračovalo Sony s mini verziou prvého PlayStation a neskôr na tento trend nabehli aj iné firmy vrátane japonskej hernej spoločnosti Sega.

Pozrite siMicrosoft predstavil nové hry pre ich next-gen konzolu Xbox Series X

Arkádové automaty sa tešili veľkej popularite najmä v 70. a 80. rokoch minulého storočia. V Japonsku ich nájdete do dnes v stovkách herní, kde sa tešia obľube miestnych aj turistov. Pôvodný arkádový automat Sega Astro City je z roku 1993 a išlo o klasický veľký herný automat.

Sega sa rozhodla vydať miniatúrnu verziu arkádového automatu, ktorý okrem klasického joysticku a tlačidiel, disponuje viacerými hrami. Dokopy ich má byť 36, no zatiaľ sú známe iba niektoré tituly.

ZDROJ | Sega

Pozrite siGame Gear Micro – Sega sa vracia s miniatúrnymi retro konzolami

Nebudú chýbať ikonické videohry ako napríklad Alien Syndrome, Alien Storm, Golden Axe, Dark Edge či Virtua Fighter. Oznámenie ďalších hier sa zatiaľ očakáva. Konzola sa bude dať napojiť na ďalšiu obrazovku cez HDMI, no nebudú tiež chýbať dva USB-A porty, Micro USB port a 3,5 mm jack.

Otázne je napájanie, ktoré zatiaľ priblížené nebolo. Vydanie konzoly Sega Astro City Mini je naplánované na koniec tohto roku za cenu 12 800 yenov, čo je približne 105 €. Konzola pravdepodobne bude dostupná iba pre japonský trh, čo je určite škoda, keďže záujem by o ňu bol určite aj v našich končinách.

ZdrojNintendo Life

Komentáre k článku