Šéf Samsungu Lee Jae-Yong zatknutý za korupciu!

ZDROJ | Getty Images

Lee Jae-Yonga, dediča spoločnosti Samsung, zatkli za prepojenie s korupčným škandálom a obvinenia z podplácania kórejskej prezidentky a jej priateľky.

Šéf Samsungu je obvinený z úplatkárstva, krivej prísahy a sprenevery. Samsung mal podľa obvinení poskytnúť okolo 38 miliónov dolárov nepriamo prezidentke výmenou za vládne služby. Prípad súvisí s korupciou na najvyšších miestach spojených s obvineniami juhokórejskej prezidentky z minulého decembra.

Lee Jae-Yong potvrdil súkromné schôdzky s prezidentkou Pak Kun-hje a tiež potvrdil, že jej dcére daroval koňa v hodnote 875 500 dolárov či iné finančné dary spriazneným spoločnostiam tak, aby Samsung získal potrebnú vládnu podporu pre zlúčenie ich podnikov.

ZDROJ | koreantimes

Pozrite siBombu zo Samsungu Galaxy Note7 spôsobovali zlé batérie od dvoch výrobcov

Lee Jae-Yong sa stal de facto šéfom Samsungu po hospitalizácii jeho otca Lee Kun Hee v roku 2014. Napriek tomu, že hlavný šéf hrá v spoločnosti Samsung skôr pasívnu rolu, všetky veľké akvizície a zmeny v managmente sa budú musieť odložiť. Netreba tiež zabúdať, že zatknutie šéfa otrasie aj akciami juhokórejského giganta.

Samsung podľa obvinení poskytoval finančné dary viacerým mimovládnym organizáciám, ktoré riadila prezidentkina dôverníčka a priateľka Šche Son-sil.

Samsungu sa v posledné obdobie akosi rúca domček z karát. V minulom roku bol problém na strane hardvéru v podobe Note7 a tento rok vstupujú do popredia politické udalosti z vnútra spoločnosti. Veríme, že sa Samsungu podarí toto obdobie prekonať.

ZDROJ | sammobile

Pozrite siZNAČKY | Samsung – história a súčasnosť hviezdneho konglomerátu

V Južnej Kórei však udalosti okolo prezidentky vyvolali masové protesty, v rámci ktorých došlo k impeachmentu prezidentky a jej právomoci boli pozastavené.

Uvidíme, ako sa situácia bude ďalej vyvíjať, samozrejme o všetkom vás budeme informovať. Vyzerá to však tak, že šéf Samsungu už nebude môcť viesť túto mega spoločnosť.

ZDROJ | yahoo

ZdrojBloomberg

Komentáre k článku