Secure360 – s touto kamerou vám auto neukradnú

ZDROJ | Waylens

Startup firma Waylens pracuje na novom produkte Secure360, ktorý slúži ako bezpečnostná kamera do auta. Ako už názov napovedá, jedná sa o 360° kameru.

https://www.youtube.com/watch?v=HyVKGvquado

Okrem fotografií dokáže moderná kamera zachytiť aj video. Funguje na princípe klasických dashcam, čiže kamier, ktoré snímajú vašu jazdu a v prípade nehody umožnia získať video materiál. Rozdiel je akurát v tom, že Secure360 má rozšírený uhol snímania a dokáže snímať aj keď je auto prázdne.

Samozrejmosťou je smartfón aplikácia, cez ktorú si viete pozrieť, či je s vašim autom všetko v poriadku. O bezpečnosť sa stará live stream, ktorý sa prenáša priamo do vášho smartfónu.

ZDROJ | Waylens

Pozrite siNetgear Arlo Pro – Zabezpečte si svoj dom pred možnými zlodejmi

Pre ešte väčšie pohodlie kamera disponuje akcelerometrom a gyroskopom, takže vás smartfón vie v prípade detekcie pohybu včas upozorniť.

V prípade, že vás kamera zaujala, predávať sa bude za 249 dolárov (Wi-Fi verzia, ktorá funguje len počas jazdy) alebo 349 dolárov (4G verzia, ktorá funguje aj keď v aute nikto nie je). Lacnejšia Wi-Fi verzia bude dostupná už v novembri tohto roku a drahšia 4G verzia sa začne predávať v prvom štvrťroku 2018.

ZDROJ | Waylens

Pozrite siLogitech Circle 2 – modulárna bezpečnostná Wi-Fi kamera

Ak by ste mali záujem o inú zaujímavú dashcam kameru, firma Waylens ponúka kúsok Waylens Horizon. Ide o kameru, za ktorú si síce zaplatíte 499 dolárov, no dostanete k nej množstvo príslušenstva a možnosť natáčať zaujímavý obsah z jazdy. Tento druh kamery má však lepšie uplatnenie pri cestovateľskom natáčaní, keďže vám vie jednoducho ponúknuť grafické úpravy obsahu a rôzne efekty.

Čo na tieto zaujímavé kamery poviete? Napriek vyššej cene ponúkajú zaujímavé funkcie a nápady. Kúpili by ste si také, alebo sa uspokojíte s lacnejšími verziami, ktoré snímajú primárne jazdu?

ZDROJ | Waylens

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojWaylens

Komentáre k článku