SEAT má riešenie na zvýšenie bezpečnosti bezkľúčového odomykania áut

ZDROJ | seat

Odomknúť auto len tým, že sa k nemu priblížite je návykovo jednoduché. Horšie to už je s bezpečnosťou. SEAT ponúka riešenie.

Bezkľúčové odomykanie áut je horlivo diskutovaná téma. Podľa mnohých je KESSY systém nedostatočne bezpečný. Zároveň je extrémne pohodlný a návykový, vďaka čomu sa teší obrovskej popularite.

My sme sa boli na vlastné oči presvedčiť, ako veľmi je náročné odchytiť signál na odomknutie auta, následne ho zreprodukovať a auto odcudziť či vykradnúť. Postup je až prekvapivo jednoduchý a zariadenia na odchytenie signálu sú bežne dostupné na internete. Prečítajte si celú našu reportáž Máte v aute keyless? Takto ukážete zlodejom prostredník, kde  problematiku podrobne rozoberáme.

Pozrite siMáte v aute keyless? Takto ukážete zlodejom prostredník

Na problém reagujú aj automobilky. SEAT rieši odchytenie a zneužitie signálu bezkľúčového odomykania pohybovým senzorom, ktorý kľúč dočasne deaktivuje, ak nie je v pohybe. Stačí, aby kľúč ležal bez pohybu 15 minút a deaktivuje sa vysielanie signálu. Po tom, čo ním pohnete, sa signál automaticky aktivuje.

SEAT senzor pohybu montuje do kľúčov modelov Arona, Ibiza, Leon, Ateca a Tarraco, ktoré sú takto chránené už zo sériovej výroby. Vzhľadom na to, že automobilka uviedla konkrétne modely automobilov, predpokladáme, že do iných modelov, resp. starších áut sa riešenie montovať nebude. Či ide o príplatkovú výbavu nie úplne je jasné, no nakoľko SEAT uvádza bezpečnosť ako svoju prioritu, môžeme očakávať, že senzor pohybu bude v kľúči automaticky, keď si bezkľúčové odomykanie objednáte.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku