SearchCam – vyhľadávanie à la Ctrl+F v reálnom svete

ZDROJ | Omer Faruk Ozturk

Poznáte to, v mori textu sa snažíte nájsť slovo, ktoré ste tam predtým zahliadli a o ktorom viete, že tam na 100 % je. Teraz sa už s hľadaním vôbec nemusíte trápiť, pomôže vám aplikácia SearchCam.

Ctrl+F je šikovná klávesová skratka, ktorá slúži na vyhľadávanie textu v dokumentoch, alebo na webových stránkach. Aplikácia SearchCam vám túto skratku umožní aplikovať aj v reálnom živote, napríklad keď potrebujete vyhľadať text v knihe alebo časopise.

https://youtu.be/Adv6bURA6fk

Po zapnutí aplikácie stačí do textového poľa zadať vyhľadávané slovo a SearchCam začne okamžite toto slovo vyhľadávať. Nemusíte tak nič fotiť, vyhľadávanie prebieha v reálnom čase. Ak teda hľadáte konkrétne slovo v dlhšom dokumente, časopise alebo knihe, počas vyhľadávania môžete pretáčať strany a o zvyšok sa postará SearchCam.

Ak by ste však chceli, text môžete vyhľadávať aj na fotografiách, ktoré priamo v aplikácii vytvoríte, alebo ich do aplikácie vložíte z galérie fotiek. Tu môžete naraziť na chybu aplikácie, keď ste na ikonu galérie klikli omylom alebo ste si výber fotografie z galérie rozmysleli, nejakú fotografiu do aplikácie musíte napriek tomu importovať.

Pozrite siPlant Nanny2 – appka, ktorá vás donúti dodržiavať pitný režim

Až do momentu výberu fotografie vám totiž aplikácia neponúkne tlačidlo, ktoré by vás vrátilo späť na hlavnú obrazovku. Ide o pomerne banálnu chybu, ktorú môžete ignorovať rovnako jednoducho, ako to urobil samotný vývojár.

Aplikáciu SearchCam si môžete stiahnuť do zariadenia s operačným systémom iOS bezplatne. To samozrejme znamená, že aplikácia obsahuje reklamy. Tie sú síce pomerne nenápadné, no ak by ste ich chceli predsa len odstrániť a podporiť tak vývojára, urobiť tak môžete priamo nákupom v aplikácii za cenu 3,49 €.

SearchCam: Ctrl+F for life76%

Veľkosť:
31 MB
Platforma:
iOS 11.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Aplikácia SearchCam vám umožní vyhľadávať slová v texte na reálnom papieri, či už ide o články v časopisoch, knihy alebo učebnice. Stačí zadať kľúčové slovo, namieriť smartfón na text a o zvyšok sa postará aplikácia.

Komentáre k článku