Seagate VR Power Drive – externý disk s batériou pre HTC VIVE Focus

ZDROJ | Seagate

Na virtuálnu realitu vsádza čoraz viac spoločností a najnovšie k ním patrí aj Seagate. Výrobca pevných diskov predstavil VR Power Drive, externý disk s prídavnou batériou pre HTC VIVE Focus.

HTC VIVE Focus je headset pre virtuálnu realitu, ktorý pre svoje fungovanie nepotrebuje pripojene k počítaču. To má mnoho výhod, no aj nevýhod, medzi ktoré patrí obmedzená kapacita úložiska a obmedzená výdrž batérie. Tieto problémy sa rozhodla riešiť spoločnosť Seagate jedným zariadením s názvom VR Power Drive.

ZDROJ | Seagate

Seagate VR Power Drive je v podstate externý disk a powerbanka v jednom. Toto zariadenie je možné pripojiť priamo k headsetu HTC VIVE Focus, čím sa vyriešia už spomínané obmedzenia.

Pozrite siHTC Vive Focus – samostatný VR headset poháňaný Snapdragonom 835

VR Power Drive ponúka 1 TB úložisko a batériu s kapacitou 5 000 mAh, ktorá má umožniť dlhšie pobyty vo virtuálnej realite.

ZDROJ | Seagate

Disk sa k headsetu pripája cez integrovaný MicroB kábel, respektíve cez USB-C adaptér. Používatelia si na disk môžu ukladať VR hry a zážitky a rovnako postupy z týchto médií na disk zálohovať. Toto úložisko je kompatibilné aj s telefónmi od HTC, ktoré je možné na disk aj zálohovať. Pripojený telefón sa samozrejme z disku bude aj nabíjať.

Pozrite siHTC U12+ má priehľadnú zadnú časť a top-end výbavu

Seagate VR Power Drive bude v predaji v treťom kvartáli, zrejme v rovnakom období, ako sa na globálny trh dostane samotný headset, ktorý je aktuálne predávaný iba na čínskom trhu. Cena príslušenstva zatiaľ nebola stanovená.

ZdrojSeagate

Komentáre k článku