Seagate 10 TB hardisky potešia svojou variabilitou

ZDROJ | Twitter

Výrobca úožísk Seagate na svojej webovej stránke uviedol tri nové 10 terabajtové hardisky. Každý z nich bude určený pre konkrétnu potrebu – jeden bude pre desktopy, jeden pre inteligentné domáce úložiská (NAS) a jeden pre sledovacie aplikácie.

Každý z troch hardiskov je symbolizovaný konkrétnym strážnym zvieraťom a farbou s tým, že každý slúži pre iný druh využitia.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=11&v=ELtfNUsKT78

Prvý predstavený hardisk je BarraCuda špeciálne určený desktopovým počítačom a hráčom.

Seagate 10 TB
ZDROJ | seagate

Hodí sa aj pre domáce výkonné PC na prácu, ale aj profesionálne herné systémy. Môže sa pochváliť rýchlosťou 7 200 RPM čo by z neho mal urobiť najrýchlejší 10 TB hardisk na svete. Bude dostupný s 5 ročnou zárukou a cena by mala byť okolo 530 dolárov.

https://www.youtube.com/watch?v=YUHK3CTybo4

Druhou novinkou je červený hardisk, ktorý symbolizuje vlka – IronWolf, ktorý sa zameriava na inteligentné domáce úložiská – NAS. Ideálne sa hodí do domácnosti, ale nestratí sa ani v menších podnikoch.

Seagate ironwolf
ZDROJ | seagate

Rovnako ako predchádzajúci hardisk sa môže pochváliť kapacitou až do 10 TB. IronWolf disponuje technológiou AgileArray, ktorá optimalizuje a vylepšuje spoľahlivosť systému.

seagate ironwolf 10 TB
ZDROJ | seagate

IronWolf zároveň má technológiu, ktorá zvládne prácu aj viacerých používateľov, ktorí môžu súčasne sťahovať a nahrávať dáta na NAS server bez spomalenia až do 180 TB dát ročne. Cena by mala byť okolo 470 dolárov.

Pozrite siSeagate Innov8 je prvý externý 8 TB HDD s USB napájaním

Trojicu uzatvára hardisk SkyHawk pre sledovacie a ochranné systémy a aplikácie.

skyhawk-logo
ZDROJ | seagate

Skyhawk je prispôsobený pre DVR a NVR nahrávacie systémy s tým že zvládne fungovať v režime 24/7. Opäť nechýba 10 TB úložisko a špeciálny ImagePerfect firmvér, ktorý umožňuje zachovať kvalitu snímkov. Skyhawk podporuje prepojenie až 64 HD kamier súčasne.

https://www.youtube.com/watch?v=5vpTTf72cnA

Pozrite siCES 2015 | Seagate Seven – vraj najtenší externý disk na svete

Cena tohoto profesionálneho disku by mala byť 460 dolárov. Dostupný by mal byť v priebehu roku 2016. Prvé dva hardisky už sa dajú kúpiť teraz.

Skyhawk 10 TB
ZDROJ | seagate

ZdrojSeagate

Komentáre k článku