Schwarzkopf Professional SalonLab – projekt dititalizácie vlasových salónov

Divízia Beauty Care spoločnosti Henkel ukázala na výstave CES 2018 revolučnú personalizovanú starostlivosť o vlasy s využitím špičkovej digitálnej technológie. Schwarzkopf Professional SalonLab je digitálny ekosystém pre kvantifikáciu a prispôsobenie vlasovej starostlivosti.


Možno sa vám to na začiatok zdá príliš komplikované, tak poďme na to, aby sme to trochu „preložili“ do ľudskej reči. Vlastne ide o to, že Henkel Beauty Care v rámci programu SalonLab uvádza nie len konrétne produkty, ale celistvú starostlivosť, ktorú budú môcť vlasové salóny aplikovať svojim zákazníkom.

Pozrite siDámy tešte sa, Kérastase Hair Coach je prvá inteligentná kefa na vlasy

https://www.youtube.com/watch?v=remHNNACZsc

Prvým krokom je analýza vlasov pomocou SalonLab Analyzer, čo je ručné zariadenie vybavené senzormi s infračerveným a viditeľným svetlom, ktoré merajú vnútorný stav vlasov, vlhkosť a skutočnú farbu vlasov.

Pozrite siNeutrogena má obal na smartfón, ktorý analyzuje pokožku

ZDROJ | Henkel
ZDROJ | Henkel

Aplikácia SalonLab Consultant App je kaderníkčke (kaderníkovi) počas analýzy plne nápomocná, zobrazuje individuálne výsledky diagnostiky vlasov a umožňuje osobnú konzultáciu so zákazníčkou (alebo aj zákazníkom…) pri návrhu farieb s najmodernejšou technológiou rozšírenej reality.

ZDROJ | Henkel
ZDROJ | Henkel

Potom prichádza na rad SalonLab Customizer. Ten prakticky vyrába (namiešava) produkty starostlivosti o vlasy priamo na mieste, v kaderníctve, čím prispôsobí tento produkt pre každého klienta osobne na základe individuálneho stavu vlasov.

Pozrite siDyson Supersonic – sušič na vlasy za astronomickú cenu

ZDROJ | Henkel
ZDROJ | Henkel

Projekt Schwarzkopf Professional SalonLab bude postupne zavádzaný vo vlasových salónoch Schwarzkopf Professional v USA a v Európe v priebehu roka 2018. Dámy (ale aj páni), čo poviete na takúto profesionálnu starostlivosť? Hoci tie finálne produkty, ktoré vám Customizer „namieša“ asi nebudú najlacnejšie…

ZdrojHenkel

Komentáre k článku