Scanner Pro – zahoďte skener, postačí vám smartfón

ZDROJ | Readdle Inc.

Skenovanie dokumentov je zdĺhavá a niekedy aj komplikovaná záležitosť, obzvlášť ak máte viacstranový dokument, ktorý chcete napríklad pretvoriť na PDF. Komplikované to ale vôbec nemusí byť, ak máte smartfóne správnu aplikáciu, akou je Scanner Pro.

https://vimeo.com/159043829

Scanner Pro od spoločnosti Readdle je jedna z mnohých aplikácií na skenovanie dokumentov smartfónom. Táto ale z radu všetkých aplikácií vyniká jednoduchosťou, rýchlosťou a množstvom funkcií, vďaka ktorým budete mať aj objemné dokumenty naskenované za zlomok času.

Dnešné smartfóny majú dostatočne dobré fotoaparáty na to, aby ste nimi mohli čitateľne zvečniť dokumenty, fotografie a ďalšie podobné materiály. Scanner Pro ale ide ďalej a tieto zábery vylepšuje do podoby, v ktorej sú takmer na nerozoznanie od záberu zo skutočného skeneru. Dokument stačí položiť na stôl, spustiť aplikáciu a tá si v zábere automaticky nájde dokument, ktorý aj automaticky zachytí.

Ak pred sebou máte viacstranový dokument alebo viac fotografií, skenovať ich môžete automaticky bez jediného dotyku na obrazovke. Stačí pretočiť stranu, namieriť fotoaparát a strana sa automaticky pridá k predchádzajúcim snímkam.

Zábery si potom môžete upraviť, pričom v možnostiach je zmena farebnej škály, natočenie, orezanie či jas. Po ukončení skenovania môžete zábery buď poslať jednotlivo alebo ich môžete spojiť do jedného PDF súboru. Scanner Pro podporuje aj synchronizáciu so službami ako Dropbox, Google Drive, OneDrive a ďalšími, pričom v nastaveniach si môžete zapnúť aj automatické odosielanie dokumentov do týchto úložísk.

Aplikácia podporuje aj takzvané „workflows“, čo v podstate znamená, že na seba nabalíte viaceré činnosti, ktoré sa spustia jediným tlačidlom. Vytvoriť si teda môžete napríklad workflow, ktorý vám jedným dotykom uloží dokument do fotiek a zároveň ho odošle do Dropboxu vo formáte PDF.

Súčasťou aplikácie je aj OCR skener, teda optické rozoznávanie znakov. Aplikácia ale nepodporuje slovenský jazyk a preto výsledok detekcie textu nestojí za veľa. Ak ale skenujete anglické, nemecké, české či iné zahraničné texty, OCR funguje spoľahlivo.

Pozrite siMindly – usporiadajte si myšlienky pomocou aplikácie

Ak nechcete platiť za plnú verziu aplikácie, k dispozícii je aj Scanner Mini by Readdle. V tejto bezplatnej verzii chýba OCR, zdieľanie skenov a ich export do cloudových služieb. Alternatívou pre Android je napríklad aplikácia CamScanner – Phone PDF Creator, ktorá ponúka podobné funkcie.

ZDROJ | Readdle Inc.

Scanner Pro90%

Veľkosť:
106 MB
Platforma:
iOS 9.0 a vyšší
Cena:
4,49 €

Scanner Pro je aplikácia na skenovanie dokumentov, pričom jej funkcie vám výrazne ušetria čas a nervy, ktoré by ste stratili pri klasických skeneroch.

Komentáre k článku