Scalak – oddychová puzzle hra s príjemným vizuálom

ZDROJ | Michal Pawlowski

Logických hier založených na priestorovom vnímaní sme už recenzovali niekoľko, no keďže hru Scalak má na svedomí rovnaký vývojár, ako vydarenú hru PUSH, tento kúsok sme si nesmeli nechať ujsť.

https://youtu.be/Vt93cZaNycw

Ak ste už hrali mobilnú hru PUSH alebo klocki, v hre Scalak sa budete cítiť ako doma. Tieto hry majú spoločné ovládanie a vizuál, no každá je založená na inej hernej mechanike. Scalak je opäť logická hra, v ktorej bude vašou úlohou spájať tvary, ktoré do seba zapadnú.

V základe teda Scalak nie je komplikovaná hra a úprimne, pri prvých úrovniach budete zrejme prekvapení, ako jednoducho nimi prechádzate. Prechádzaním týchto jednoduchých úrovní sa však učíte nové druhy skladačiek, ktoré sa neskôr začnú kombinovať vo väčších, komplexnejších skladačkách.

Hra však nie je stavaná tak, aby vyťažila vaše mozgové závity na maximum. Náročnosť je perfektne vyvážená, aby ste sa nad úrovňou museli trochu zamyslieť, no zároveň ňou pri troche snahy prešli a získali tak príjemný pocit úspechu. Posledné úrovne vám budú trvať dlhšie kvôli ich komplexnosti, nie priamo náročnosti.

Pozrite siPerspecto – hra, v ktorej občas stačí zmeniť uhol pohľadu

Ak sa hre Scalak dá niečo vytknúť, je to určite ovládanie. Dieliky, ktoré máte po obrazovke posúvať prstom, často nereagujú na dotyk a keď zareagujú, ich poloha na obrazovke nekorešponduje s miestom, kde máte prst. Podobne problematické je otáčanie kociek, kde si kocku otočíte podľa potrieb a keď ju pustíte, kocka sa bezdôvodne otočí úplne iným smerom.

Takéto chyby sa v hre objavujú len raz za čas a nijako nebránia v hraní, no kazia celkový dojem z hry. Scalak ponúka celkovo 90 úrovní, cez ktoré sa pohodlným tempom prehryziete za pár hodín.

Pozrite siKlocki – logická hra plná originality

Ak máte takéto herné “jednohubky” v obľube, Scalak by vám v zbierke mobilných hier určite nemal chýbať a to aj napriek menším chybám, ktoré sa dajú celkom ľahko prehliadnuť.

ZDROJ | Michal Pawlowski

Scalak87%

Veľkosť:
463 MB
Platforma:
iOS 9.0 a vyšší, Android 6.0 a vyšší
Cena:
2,29 €

Scalak je logická hra založená na spájaní podobných tvarov a objektov tak, aby do seba zapadli. Náročnosť hry je perfektne vyvážená tak, aby ste si pri nej potrápili hlavu a zároveň si aj oddýchli.

Komentáre k článku