SC Zvolen Castle SNG – moderný prístup k umeniu

Mladšie generácie si nájdu cestu do múzea čoraz zriedkavejšie, no zmeniť to môžu skvelé aplikácie, akou je aj SC Zvolen Castle SNG. Aplikácia vám umožní nahliadnuť do zbierky Slovenskej národnej galérie.

Slovenská národná galéria v spolupráci so štúdiom Madpixel vytvorila aplikáciu Second Canvas Zvolen Castle SNG. Táto aplikácia s mierne krkolomným názvom vám poskytne detailný pohľad na štrnásť maliarských diel vo vysokom rozlíšení, ktoré sú aktuálne vystavené vo Zvolenskom zámku.

Umelecké diela si môžete bezplatne a neobmedzene obzerať a vďaka tomu, že boli nasnímané v skutočne vysokom rozlíšení, sa môžete pozrieť na takmer každý ťah maliarovho štetca.

Nemusíte sa obávať, že diela bez umeleckého vzdelania neoceníte, práve naopak. Pri každej maľbe nájdete nielen pútavo napísaný popis v slovenskom jazyku, ale aj stručné poznámky, z ktorých sa dozviete niečo o scéne, postavách, symboloch a technikách maľby. Pre zahraničných návštevníkov je tento text k dispozícii aj v anglickom jazyku.

Aplikácia obsahuje aj skener s rozpoznávaním obrazov, ktorý vás po namierení na známy obraz prenesie k jeho digitálnej verzii s popisom. V aplikácii však nie je tak veľa obrazov, aby bol tento skener výrazne rýchlejší, než ručné nalistovanie obrazu v zozname. Aj tak však ide o zaujímavú funkciu, ktorá môže ozvláštniť návštevu múzea.

Pozrite siČo je to AR? Nepraktická technológia alebo spiaci obor?

SC Zvolen Castle SNG je po technickej i obsahovej stránke veľmi vydarená aplikácia, ktorej v podstate nemáme čo vytknúť. Ostáva už iba dúfať, že sa so štúdiom Madpixel spoja aj ďalšie slovenské múzeá, ktoré tak môžu aj touto cestou prilákať nových návštevníkov.

SC Zvolen Castle SNG98%

Veľkosť:
19,6 MB
Platforma:
iOS 9.0 alebo novší, Android 4.4 alebo novší
Cena:
0,00 €

Aplikácia SC Zvolen Castle SNG vám umožní vidieť stálu expozíciu malieb vo Zvolenskom zámku v digitálnej podobe s pútavým popisom v slovenskom jazyku.

Komentáre k článku