Sayer – volant budúcnosti s umelou inteligenciou od Jaguar Land Rover

ZDROJ | Jaguar

Budúcnosť automobilizmu môže vyzerať aj ako sci-fi film. Jaguar Land Rover nám to dokazuje so svojim konceptom volantu Sayer.

Volant Sayer bude k dispozícii na novom koncepte Jaguar FUTURE-TYPE, ktorý sa do výroby chystá až po roku 2040. Koncept auta bude bližšie predstavený na Tech Feste 7. septembra. Vráťme sa však k volantu Sayer, ktorý dostal prívlastky inteligentný a prepojený.

Volant sa bude dať aktivovať pomocou hlasového príkazu a vďaka umelej inteligencii zvládne vykonávať stovky úloh, ktoré nie sú spojené len so šoférovaním. Volant napríklad dokáže predĺžiť vaše členstvo v on-demand klube Jaguar, ktorý ponúka zdieľanie auta s ostatnými.

Pozrite siJaguar Land Rover čoskoro získa šiesty zmysel!

A práve to je vízia budúcnosti, akú si predstavuje Jaguar. Nemusíte už vlastniť auto, stačí, že budete mať volant, ktorým si privoláte niektoré z voľne dostupných zdieľaných áut. Vlastníctvo auta už nebude cieľ. Tomu vravíme odvážna predstava budúcnosti autonómneho automobilizmu.

Najlepšie na tomto nápade je možnosť plánovania. Potrebujete byť v konkrétny deň na konkrétnom mieste? Stačí, že si cez volant Sayer, ktorý budete mať doma nastavíte plán a objednáte auto.

Záverom nemôžeme nespomenúť dizajn tohto futuristického konceptu, ktorý vyzerá perfektne. Samotný volant je pomenovaný po významnom dizajnérovi, ktorý od 1951 do 1970 pracoval pre Jaguar, Malcolmovi Sayerovi.

ZDROJ | Leamington History Group

Pozrite siJaguar I-PACE – veľký problém pre Tesla Model X zatiaľ ako koncept

Ak by ste si chceli koncept volantu Jaguar Land Rover Sayer pozrieť a ste zrovna v Londýne, môžete sa zúčastniť festivalu Tech Fest 2017, ktorý sa uskutoční v Central Saint Martins, University of the Arts a to už od 8. septembra. Podujatie bude voľne prístupné verejnosti do 10. septembra tak nepremeškajte túto jedinečnú šancu.

Čo na takúto budúcnosť v podaní Jaguar Land Rover poviete? Myslíte si, že autonómne vozidlá fungujúce na zdieľanom princípe sú budúcnosťou automobilizmu alebo máte v hlave inú víziu? Podeľte sa s nami v komentároch.

ZdrojJaguar

Komentáre k článku