Saxo Bank uviedla na trh platformu, ktorej vývoj trval dva roky

Saxo Bank v uplynulých dňoch predstavila svoju novú obchodnú platformu SaxoTraderPRO. Jej vývoj trval dva roky a pracovalo na nej 70 developerov. Platforma je určená pre najnáročnejších užívateľov, ktorí na finančných trhoch obchodujú veľmi často.

Najvýznamnejšou črtou novej platformy je, že integruje do jedného miesta prístup na trhy všetkých druhov aktív. Je teda z nej možné obchodovať s akciami, dlhopismi, podielovými fondmi, fondmi ETF, CFD, opciami, futures kontraktami a forexom. Dovedna ide až o 35 tisíc finančných inštrumentov.

ZDROJ | Saxo Bank

Diverzita a jednoduchosť

Popri diverzite je ďalšou črtou platformy aj jednoduché a prehľadné ovládanie a užívateľská prívetivosť. Je ju možné rozložiť až do šiestich monitorov. Práca s ňou je rýchla a jednoducho nastaviteľná.

„To, čo sme chceli priniesť našim klientom je prvom rade pokročilá funkcionalita, no zároveň čo najlepší užívateľský zážitok,“ hovorí Christian Hammer, vedúci oddelenia platforiem v Saxo Bank. Dodáva, že sa tak vylepšila možnosť ovládať investičné riziko, ale nový je aj spôsob reportingu. Investorom umožňuje prehľadne sledovať, kde zarábajú, alebo prerábajú, alebo aké poplatky a úroky platia.

Platforma je určená pre najnáročnejších klientov banky – aktívnych obchodníkov, ktorí vstupujú na trhy veľmi intenzívne. Patria sem inštitucionálni klienti, malé a stredné hedgeové fondy a individuálni portfólio manažéri.

ZDROJ | Saxo Bank

Skoré beta testovanie

SaxoTraderPRO je technicky najpokročilejšou zákazníckou platformou, akú banka doteraz vyvinula. Je nasledovníkom platformy SaxoTrader, ktorá je na trhu už 12 rokov. Okrem toho ide o súrodenca SaxoTraderGO, čo je platforma určená pre segment drobných investorov, ktorí si chcú napríklad jednoducho kúpiť akcie Facebooku alebo Apple.

„Začali sme pred dvomi rokmi a zainteresovaných bolo takmer 70 developerov,“ spomína Ch. Hammer. „Oproti predchádzajúcim produktom sme sa rozhodli, že pomerne skoro začneme s beta testovaním,“ pridáva. Pri testovaní je totiž podľa neho vždy pomerne ťažké nájsť rovnováhu medzi tým, či dať produkt zákazníkom testovať skoro a môcť tak získať spätnú väzbu čo najskôr, alebo vychytávať, čo najviac múch ešte „doma“.

„Vyplatilo sa nám, že sme sa rozhodli pre prvú možnosť. Do testovania sme zapojili 150 klientov a trvalo desať mesiacov,“ hovorí Ch. Hammer.

Testeri dostali k dispozícií dve verzie, z ktorých sme prešli do ďalšej vývojovej fázy. Zistilo sa napríklad, že užívatelia pomerne často používajú 4K monitory, ktoré majú veľmi vysoké rozlíšenie. Vyžadujú teda zvláštnu funkcionalitu zoomu. „Až také nároky sme nečakali,“ pripomína Ch. Hammer.

SaxoTraderPRO je možné používať v prostredí Windows a Mac. Zhruba 75 percent užívateľov používa Windows, zvyšok Mac.

ZDROJ | Saxo Bank

Vylepšená kontrola užívateľského správania

Všetky klientske riešenia Saxo Bank sú postavené na HTML5. Pre túto platformu však banka vyvinula svoje vlastné API. Tento interface je dôležitý pre to, že Saxo Bank poskytuje služby aj takzvaným white label partnerom. Tí si aplikácie a platformy prispôsobujú do vlastných vizuálov a farieb. Technické riešenie však ich nie je.

„Môžeme tu badať nový trend. White label partneri už nepožadujú len vlastnú vizuálnu identitu, ale chcú kontrolovať aj užívateľské správanie klientov. Najmä veľké banky a brokeri tak chcú robiť v systémoch väčšie zásahy, nechcú však stráviť dlhý čas vývojom vlastných produktov, ktoré my už robíme viac ako 20 rokov,“ hovorí Ch. Hammer.

Práve toto im umožňuje rozšírené otvorené API. Partneri tak klientom môžu priniesť svoje zdanlivo unikátne IT riešenia, no založené na dlhodobých skúsenostiach ich externého partnera.

Viac informácií nájdete tu: home.saxo/platforms/saxotraderpro
Komentáre k článku