Samsung zarobí na výrobe iPhonu X viac, než na výrobe Galaxy S8

ZDROJ | Apple

Navonok ostré konkurenčné boje, v skutočnosti obchodní partneri. Samsung pre Apple dodáva viaceré súčiastky pre iPhone a zisk má z toho údajne väčší, než zo svojich telefónov.

Najdrahším a pre Samsung najziskovejším komponentom, ktorý pre Apple vyrába, je OLED displej pre iPhone X. Ak k tomu prirátame ostatné komponenty ako batérie či kondenzátory, dostaneme sa na sumu 110 dolárov. To je suma, ktorú Samsung zarobí na jednom iPhone X.

Divízia Samsungu, ktorá dodáva komponenty aj pre svoje telefóny síce zarába na výrobe jedného kusu Galaxy S8 až 202 dolárov, no pri iPhone X sa očakáva oveľa väčší počet predaných kusov. Vo výsledku tak divízia Samsungu vyrábajúca komponenty zarobí na iPhone X viac, než na svojom telefóne.

Pozrite siiPhone 8 má problémy s nafúknutou batériou a praskajúcim reproduktorom

Je však pravdou, že sa do tejto úvahy berie len zisk tej divízie, ktorá komponenty vyrába. Zisk Samsung Mobile, ktorý telefóny navrhuje a predáva bude výrazne vyšší. Podľa odhadov investičnej banky CLSA tvorí tretinu ziskov práve výroba komponentov pre Apple.

Bude ešte zaujímavé sledovať, ako sa dynamika týchto dvoch gigantov bude v budúcnosti meniť. Apple totiž investuje do LG, aby spoločne vybudovali výrobné linky špeciálne pre výrobu OLED panelov pre budúce iPhony. Samsung tak zrejme časom príde o časť, alebo celú zákazku na výrobu displejov pre Apple.

Zdroj9to5Mac

Komentáre k článku