Samsung začal predávať vysnívaný dotykový stôl!

Otvárajú sa nové možnosti podnikania, porád či bežného zdieľania obsahu. Samsung v spolupráci s Microsoftom predstavil interaktívny dotykový stôl. Konečne sa stali produktové videá konceptov skutočnosťou a ktokoľvek si môže zaobstarať podobnú „hračku“ domov. Samozrejme za predpokladu, že ste ochotný zaplatiť takmer 10 000 dolárov.

samsung sur40 microsoft surface

Budúcnosť je tu

Samsung SUR40 je skutočne prelomovým produktom s úžasnou technológiou PixelSense, ktorá dokáža rozoznať až 50 dotykov. No to nie je všetko, LCD obrazovka vie čo sa jej dotýka! Rozpoznáva dotyk prstov, dlaní alebo dokonca objektov. Ak napríklad zamestnanec určitej firmy položí na stol svoju kartu odomknú sa ďalšie možnosti, položíte na stôl ďalší predmet a vykoná sa iná akcia. Technológia ponúka úplne nové možnosti využitia. Všetko záleží len na vývojároch. Samotný „stôl“ vyzerá ako televízia položená na štyroch nohách a bude dostupný len v jednom farebnom prevedení.  Pokaľ by vyhotovenie nespĺňalo predstavy zákazníka dá sa objednať len dotyková plocha bez mechanického stojana.

samsung sur40 microsoft surface

Technické vybavenie

Dotyková plocha má 40″ uhlopriečku a Full HD rozlíšenie (1 920 x 1 080 bodov). Pozorovacie uhly dosahujú 178° z každej strany, maximálny jas 300 cd, kontrast 2 000:1 a odozva 8 ms. Operačný systém Windows 7 Professional je špeciálne upravený pre potreby používateľov. Poháňa ho procesor Athlon X2 Dual-Core 245-e s taktom 2,9 GHz s grafickou kartou AMD Radeon HD6750M. Úložný priestor poskytuje kapacitu 320 GB a operačná pamäť dosahuje 4 GB DDR3. Rozmery dotykovej plochy spolu zo stojanom sú 1 095 x 707,4 x 728 mm a hmotnosť 42,5 kilogramu. Ak ste zatúžili po jednom kúsku Samsungu SUR40 pripravte si 9 049 dolárov, prípadne 8 400 dolárov, no už bež štyroch kovových nožičiek. Skvelé, čo poviete?

samsung sur40 microsoft surface

Foto: Samsung, Microsoft

Komentáre k článku