Samsung vylepšil portfólio novými modelmi smartfónov radu Galaxy A

ZDROJ | Samsung

Spoločnosť Samsung predstavila tri nové modely smartfónov zo série A, konkrétne ide o A41, A51 5G a A71 5G. Okrem slušných funkcií, prinášajú aj podporu pre 5G sieť.

Samsung Galaxy A41

Prvá z oznámených noviniek sa môže pochváliť kompaktným dizajnom, 6,1″ Infinity-U displejom s technológiou Super AMOLED a s rozlíšením Full HD+. Smartfón disponuje 3 500 mAh batériou a podporou pre 15 W rýchlo-nabíjanie.

Za zmienku stojí aj fotoaparát – prednú webkameru tvorí 25 Mpx snímač a trojica zadných fotoaparátov tvorí 48 Mpx snímač, širokouhlý 8 Mpx snímač a snímač na meranie hĺbky ostrosti. Samsung A41 bude fungovať na operačnom systéme Android 10 s nadstavbou Samsung OneUI 2.1.

ZDROJ | Samsung

Rad Galaxy Galaxy A je obľúbený najmä u mladej generácie a preto sme sa rozhodli vylepšiť pôvodný model. Pri Galaxy A41 sme zväčšili displej, hlavný fotoaparát doplnili o ďalší objektív, čim sme sa dostali na číslo tri, a zvýšili sme aj rozlíšenie predného fotoaparátu, pretože vieme, že mladí ľudia radi robia selfie zábery, ktoré môžu okamžite zdieľať na sociálnych sieťach,“ uviedol Tomáš Balík, riaditeľ mobilnej divízie Samsung Electronics Czech and Slovak.

Novinka by sa mala u nás začať predávať začiatkom mája za cenu 299 € a bude dostupná v bielom, čiernom a modrom farebnom spracovaní.

ZDROJ | Samsung

Pozrite siSamsung Galaxy A71 chce zaujať štvoricou fotoaparátov a zaujímavou cenou

Samsung Galaxy A51 5G

Ako názov napovedá, tento model bude podporovať internetové pripojenie k 5G sieťam, na ktoré stále čakáme. Novinka disponuje 6,5″ Infinity-O displejom s technológiou Super AMOLED a štyrmi snímačmi na fotenie. Ten hlavný disponuje 48 Mpx fotoaparátom. Ďalší snímač tvorí ultraširokouhlý 12 Mpx fotoaparát. Posledné dva snímače tvorí 5 Mpx makro fotoaparát a 5 Mpx fotoaparát určený pre prácu s hĺbkou ostrosti.

Vo vnútri nájdeme 4 500 mAh batériu s podporou rýchlonabíjania. Novinka sa bude predávať okrem čierneho spracovania tiež vo variantoch Prism Cube White (biela) a Prism Cube Pink (ružová). Dostupnosť tohto modelu a prípadná cena zatiaľ oznámené neboli.

ZDROJ | Samsung

Pozrite siSamsung Galaxy A70s – 64-megapixelový fotoaparát zamieril do strednej triedy

Samsung GalaxyA71 5G

Podobne ako predchádzajúci model, aj A71 5G bude podporovať 5G pripojenie a bude disponovať Infinity-O displejom a štyrmi fotoaparátmi.

Hlavný fotoaparát smartfónu Samsung Galaxy A71 5G má rozlíšenie 64 Mpx. Nechýba ultraširokouhlý fotoaparát s 12 megapixelmi, 5 Mpx makro fotoaparát a 5 Mpx fotoaparát pre prácu s hĺbkou ostrosti.

ZDROJ | Samsung

Tento smartfón ocenia majitelia, ktorí ho budú chcieť využívať na hranie alebo sledovanie filmov, keďže disponuje 6,7″ Super AMOLED Plus displejom. Pri hraní navyše pomáha technológia Game Booster s umelou inteligenciou – udržuje
optimálny výkon v akejkoľvek akcii. Vo vnútri taktiež nájdeme 4 500 mAh batériu.

Cenu ani dátum uvedenia na trh taktiež zatiaľ nepoznáme. Samsung Galaxy A71 5G sa bude predávať vo verziách Prism Cube Black (čierna), Prism Cube Silver (strieborná) a Prism Cube Blue (modrá).

ZDROJ | Samsung

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku