Samsung uviedol novú generáciu inteligentných chladničiek Family Hub 2.0

ZDROJ | Samsung

Kórejský technologický gigant Samsung prináša na každú medzinárodnú výstavu množstvo noviniek. Preto nie je výnimkou ani CES 2017 v Las Vegas. Túto príležitosť využil na predstavenie novej generácie inteligentných chladničiek Samsung Family Hub 2.0.

https://www.youtube.com/watch?v=tyXJgsERKjg

Ich prvá generácia bola predstavená pred rokom na výstave CES 2016 a o mesiac neskôr sme mali možnosť naživo si ich vyskúšať počas Samsung Forum 2016 v Monaku.

Pozrite siSamsung predstavuje chladničku s displejom v štýle Android

samsung_familyhub2-0_life_ces2017_02
ZDROJ | Samsung

Druhá generácia inteligentných chladničiek Samsung má vertikálny 21,5-palcový dotykový displej. Ten poslúži, vďaka vnútorným kamerám v chladničke, na vizuálnu kontrolu potravín v jej vnútri. To však zďaleka nie je všetko.

samsung_familyhub2-0_life_ces2017_04
ZDROJ | Samsung

Každý člen rodiny môže mať vlastný profil, v ktorom bude vidieť svoje záznamy v kalendári, alebo úlohy na splnenie v To-Do zozname. Hlavnú obrazovku je možné personalizovať napríklad ľubovoľnými obrázkami, či kresbami vášho dieťaťa.

Pozrite siAká je Samsung chladnička s displejom Family Hub?

samsung_familyhub2-0_life_ces2017_01
ZDROJ | Samsung

Pochopiteľne, nechýba vylepšené hlasové ovládanie, zoznam receptov s možnosťou ich „diktovania“ chladničkou počas varenia, ale tiež možnosť objednania potravín priamo z rozhrania Family Hub.

samsung_familyhub2-0_silver_front
ZDROJ | Samsung
samsung_familyhub2-0_silver_right_perspective
ZDROJ | Samsung

Prepojenie so smartfónmi prostredníctvom aplikácie je tiež samozrejmosťou, takže aj na diaľku môžete sledovať stav potravín, prípadne, či netreba niečo dokúpiť cestou z práce, ale môžete aj pridávať záznami do kalendára alebo poznámky a pod.

samsung_familyhub2-0_black_left_perspective
ZDROJ | Samsung
samsung_familyhub2-0_black_frontopen
ZDROJ | Samsung

Video navrchu článku od času 0:32 min. len stručne ukázalo prezentované chladničky. No nasledujúce video prináša predstavenie druhej generácie inteligentných chladničiek Samsung Family Hub 2.0 (6:41) na výstave CES 2017 s prezentačným videom (7:27).

https://www.youtube.com/watch?v=gkKX1mZjm38

Jednou z výrazných noviniek Family Hub 2.0 je zlepšená podpora aplikácií tretích strán a komunikácia s partnermi, ako napríklad Grubhub, Nomiku, Glympse, Ring, Spotify, či iHeartRadio, ale tiež EATALY, LiDL, Morning Brief, NPR alebo Kakao. Dostupnosť ani cena zatiaľ prezradené neboli.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku