Obrazový Samsung The Frame kúpite aj na Slovensku, cenami však nepoteší

Samsung spustil predaj nových štýlových televízorov The Frame v štyroch rôznych uhlopriečkach. Novinku, ktorá sa teraz dostáva na náš trh sme mali možnosť vidieť aj naživo a vyskúšať si aj to, aké je to meniť jeho rámy. V predaji budú 4 rôzne farby rámov, aby sa čo najviac hodili do konkrétneho interiéru.

recenziaSamsung The Frame – televízor s pridanou umeleckou hodnotou

Pozrite siSamsung predstavil novú generáciu unikátnych televízorov The Frame

Výhodou The Frame má byť práve jeho dizajn. Hoci televízor sám o sebe je poriadne hrubý, vďaka vymeniteľným rámom, ktoré pôsobia ako rámy obrazu vie zapadnúť na stenu obývačky či kancelárie. Počas nečinnosti vie zároveň zobrazovať diela svetových umelcov. Tie sa zobrazujú na QLED paneli s 4K UHD rozlíšením.

Výhodou je aj prakticky neviditeľný kábel One Invisible Connection, ktorý vždy chválime aj v testoch. Takéto riešenie proste neponúka zatiaľ žiadny iný výrobca. Pozitívne je aj to, že v balení je i držiak na stenu, ktorý nevytvára takmer žiadnu medzeru medzi televízorom a stenou.

Všetko ale niečo stojí a tak aj nový Samsung The Frame. V predaji majú byť 4 veľkosti uhlopriečok od 43 do 65 palcov. Najdostupnejší bude logicky ten najmenší model s 43″ (109 cm) uhlopriečkou. Cena 999 € ale mnohých nepoteší, je to takmer dvojnásobok ceny 4K UHD televízora taktiež od Samsungu. S rastúcou uhlopriečkou potom rastie aj cena. Za 49″ (124 cm) zaplatíte 1 199 €, za 55″ (140 cm) si pripravte 1 399 € a za 65″ (165 cm) zaplatíte 1 799 €.

Samsung vás tiež sklame tým, že v balení nenájdete žiadny rám, ten si musíte dokúpiť ta 99 € pre dva menšie, alebo za 129 € pre dva väčšie modely. Našťastie do konca roka pripravil Samsung akciu, pri ktorej vám v prípade kúpy The Frame dá jeden rám podľa vlastného výberu zadarmo.

V predaji bude biely, čierny, hnedý a béžový rám. K televízoru sa upevňuje pomocou vcelku silných magnetov. Vďaka jednoduchej inštalácii je ale možné rám v prípade potreby farebne upraviť do akejkoľvek farby či už nalepovacou fóliou alebo jednoducho farbou v spreji. Pod plastovým rámom je pritom čierny základ.

Veľká škoda aj pre nutnosť platenia za členstvo v obchode Art Store. Pri takomto modeli by som akosi očakával, aby bolo členstvo automatické už len kvôli vyššej cene The Frame (pri kúpe je bezplatný iba prvý mesiac). Opak je pravdou. Mesačné členstvo stojí 5,99 €. Ak sa vám niektoré z viac ako 1 000 diel zapáči a chcete ho mať navždy vo svojom The Frame televízore, pripravte si 23,99 €.

Do aplikácie Art store (Obchod s umením) boli podľa Samsungu pridané majstrovské diela z galérie Uffizi v Taliansku, múzea Vincenta Van Gogha v Holandsku, múzea Te Papa na Novom Zélande, Múzea výtvarného umenia v Budapešti či z kráľovskej zbierky Veľkej Británie. Samsung chce pritom aj v budúcnosti ďalej rozširovať svoje partnerstvo s múzeami.

 

Komentáre k článku