Samsung sa nevzdáva, pripravuje ďalší skladací smartfón

ZDROJ | nl.letsgodigital.org

Začiatkom tohto roka juhokórejský Samsung predstavil svoj prvý skladací smartfón, model Galaxy Fold. Po prvotných problémoch, ktoré ho nútili smartfón nepustiť ani poriadne do predaja sa začiatkom septembra skladačka opäť objavila v predaji. S upravenou konštrukciou. Po novom sa Samsung snaží vyrobiť nový skladací smartfón, tentoraz horizontálne skladateľný model.

ZDROJ | nl.letsgodigital.org

Samsung Galaxy Fold bol, teda ešte je, smartfón, ktorý je možné vertikálne rozložiť a vytvoriť z neho tablet s 7,3″ displejom. Displej je reálne skladateľný a nejedná sa o dva displeje. Podobné riešenia už existujú aj v iných podobách, no zatiaľ nejde o žiadnu masovú záležitosť.

Dôvodom sú určite nielen hrúbka a hmotnosť, na ktoré sme už rokmi supertenkých smartfónov zabudli, ale aj cena. Samsung si za Galaxy Fold pýta 2 000 €. Huawei Mate X nie o nič lacnejší, stojí 2 299 dolárov.

Pozrite siiFixit kompletne rozobral problémový skladací Samsung Galaxy Fold

Samsung USA teraz cez Twitter zverejnil video, ktoré ukazuje nový typ skladateľného smartfónu. Ten bude možné zložiť na štýl niekdajších véčkových telefónov, teda displej sa zloží horizontálne.

Výhodou má byť nielen prispôsobenie operačného systému pri skladaní, ale aj napríklad možnosť využitia konštrukcie telefónu ako stojana – viď video s varením.

LetsGoDigital sa už stihol s videom aj pohrať a vytvoril prvé rendery ako by mohla novinka vyzerať. Ide však iba o počítačovú grafiku, nie reálny model, ktorý sa chystá Samsung predstaviť.

ZDROJ | nl.letsgodigital.org

Kedy však príde nová skladačka na svet nie je známe. Hovorí sa, logicky, o budúcom roku, no s istotou nie je možné povedať, že to bude na výstavách CES či MWC 2020 začiatkom budúceho roka. Prvý skladací smartfón Galaxy Fold bol predstavený súčasne s top-end modelmi Galaxy S10 počas Galaxyy Unpacked.

Komentáre k článku