Samsung prišiel s UV čističkou malej elektroniky aj s bezdrôtovým nabíjaním

ZDROJ | Samsung

Samsung s odstupom času prichádza s UV čističkou pre smartfóny, ktorá je navyše vybavená bezdrôtovým nabíjaním. Kompatibilné zariadenia sa tak počas čistenia od baktérií pomocou UV svetla aj nabíjajú. V čističke je možné čistiť prakticky všetko, čo sa do nej zmestí, teda aj hodinky, ovládače, slúchadlá apod.

ZDROJ | Samsung

Čističku vyrába ju spoločnosť ITFIT priamo pre Samsung, podobne ako mnohé ďalšie produkty pre juhokórejského výrobcu. Vďaka rozmerom 228 x 133 x 49,5 mm je do svojich útrob schopná poňať všetky možné smartfóny, vrátane obra Samsung Galaxy S20 Ultra 5G (snáď očakávaný Note20 nebude od neho ešte väčší), teda do 16,7 cm.

ZDROJ | Samsung

Plusom je, že v spodnej časti čističky je navyše aj Qi bezdrôtová nabíjačka. Počas čistenia sa tak smartfón, hodinky či slúchadlá môžu aj nabíjať (samozrejme, tie kompatibilné). Výkon nabíjačky je 10 W. O napájanie sa stará USB-C port, takže ju môžete pripojiť pokojne aj k nabíjačke od smartfónu.

ZDROJ | Samsung

Do vnútra čističky je však možné vložiť na vyčistenie akékoľvek iné zariadenie či vec dennej spotreby. UV svetlom, ktoré má zničiť viac ako 99% všetkých baktérií, je možné čistiť i hodinky (aj tie smart), malé slúchadlá, ale aj diaľkové ovládače, kľúče či prstene, náušnice, okuliare apod.

ZDROJ | Samsung

Ako píše výrobca: „UV sterilizátor ITFIT dokáže v priebehu 10 minút zlikvidovať až 99 % všetkých nebezpečných baktérií a choroboplodných zárodkov vrátane Escherichia coli, Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa. Zariadenie stačí vložiť do prístroja, uzavrieť a zapnúť. Počas UV žiarenia svieti zelená dióda vedľa tlačidla pre zapínanie čističky. Po uplynutí potrebnej doby dióda zhasne.“ O čistenie bez akýchkoľvek roztokov sa stará dvojica UV-C lámp, vďaka čomu sa sterilizujú všetky strany zariadenia.

Novinka je dostupná aj na našom trhu, cena je stanovená na 54,90 €. Čističku kúpite v značkových Samsung predajniach, alebo v e-shope Samsungu.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku